Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

најубавиот парк на светот – Четири милиони сини цвеќиња создаваат неверојатна магија (ФОТО)

Јапонија е позната по цветањето на црешата, позната како Ѕakura, но тоа не е единственото нешто кое оваа земја може да го понуди. Погледот на паркот во Ибараки исто така привлекува многу внимание, затоа што наликува на градина полна со самовили. Има околу 4,5 милиони цветови кои го создаваат најубавиот поглед и го прават најдобрата локација за фотографирање.

Сината цветна идила го покрива и осветлува паркот Хитачи во Ибараки, а овие цвеќиња го имаат прекарот „детски сини очи“, а цветаат кон крајот на април, а потоа постепено ја губат бојата.

Со оглед на тоа што има многу цвеќиња и дека навистина е голем парк, скоро е невозможно да се направи совршена фотографија која би го опфатила целиот простор и би предизвикала неверојатна убавина како што може да се посети во живо. До ова магично место може да се стигне со воз од Токио.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...