Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

НАЈУБАВАТА КУЌА ОД ОМИЛЕНИОТ БОЖИЌЕН ФИЛМ СЕГА Е ДОСТАПНА ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ…

Сите некогаш сме сонувале да бидеме на местото на Камерон Дијаз од филмот „Одмор“.

Филмот „Одмор“ од 2006 година со Кејт Винслет, Камерон Дијаз, Џек Блек и Џад Лоу во главните улоги стана божиќна класика што ја гледаме секоја година.

Оваа хит романтична комедија е еден од најуспешните празнични филмови досега, чија продукција чинеше над 70 милиони евра, додека на кино благајните заработи повеќе од 200 милиони.

Сигурни сме дека не постои личност која не се заљубила во ентериерот во овој филм, а не зборуваме за величествениот замок на Камерон Дијаз во Холивуд, туку за мала куќарка во Англија во која живеела жена која совршено ја игра Кејт Винслет. .

Заплетот на филмот се врти околу две девојчиња – Британската Ајрис (Кејт Винслет) и Американката Аманда (Камерон Дијаз) кои решаваат да го сменат домот за време на празниците. Поради сплет на околности и двете се заљубуваат и ја наоѓаат љубовта. Аманда Вудс доаѓа во Англија, во куќата на Ирси Симпкинс, каде секој би сакал да помине идиличен зимски одмор. Имено, надворешноста е изградена за потребите на филмот, а внатрешноста е снимена на сетот.

Но, режисерката Ненси Мејерс нашла инспирација за Rosehill Cottage, како што се нарекува куќата во филмот, во „Honeysuckle Cottage“ лоцирана во селото Holmbury St Mary.

Ако сте обожавател, како нас, сигурно сте фантазирале повеќе од еднаш за одење во мала, идилична куќа во англиската провинција. Сега кабината од филмот „Одмор“ може да се изнајми за ноќевање.

Можете да останете во оваа куќа од бајките и да се почестите со божиќно патување од соништата и романтично бегство од реалноста.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Fool Moon

Поранешната тинејџерска ѕвезда од романтична комедија била хоспитализирана 72 часа, откако наводно сфатила дека излегува од психотична епизода, се јавила на 911. Актерката Аманда...

Advertisement