Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најневообичаената вила на светот повторно достапна за купување

Создадена во текот на седумдесеттите години од минатиот век, од архитектот Анте Ловага, оваа структура веднаш стана единствена во својот вид…

Bubble Palace или Palais Bulles е вила од југот на Франција со површина од 1200 квадратни метри, која се состои од збир на испреплетени простори во форма на меури. Неверојатниот имот е изграден за Пјер Бернард, додека во 1992 година ја купи Пјер Кардин. Сега, скоро дваесет години подоцна, овој имот е повторно достапен за купување, додека неговиот сопственик ќе го воодушеви со поглед на морето и шармот на Кан.

Bubble Palace содржи десет спални соби опремени со врвни елементи, како и прекрасни градини нагласени со езера, базен и масивна надворешна сала, со дури 500 места. Зградата се карактеризира со иконски кривини на надворешноста, кои исто така ја дефинираат нејзината внатрешност.

Новите станари сигурно ќе бидат импресионирани од неговата птичја перспектива и ќе сврзуваат интересни комбинации на нијанси, необични парчиња декорација и заоблени тавани што не можете да ги видите на друго место.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement