Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најмодерниот чајник што некогаш сме го виделе

Иако сезоната на подароци официјално заврши, вие ќе се согласите со нас дека понекогаш треба да направиме некого среќен во животот или нас самите, со интересни ситници…

Доколку сте расположени да направите вакво нешто во наредниот период, ви предлагаме да го изберете чајникот Jacqueline, или The Jackie, како совршен подарок. Шармот на овој прекрасен чајник ќе ве воодушеви, бидејќи е создаден како дело на одделот Bugatti Casa. Дефинитивно не ги содржи сите елементи на познатите суперавтомобили, но ќе се погрижи вашата совршена шолја чај да е секогаш при рака.

Овој котел е компатибилен со апликацијата Bugatti B Chef достапна за iPhone, iPad и Android, која ја прилагодува нејзината температура и времето на вриење. За да знаете што се случува внатре, треба да му верувате на неговиот интерактивен, дигитален екран што ви ги дава сите важни информации, како што се температурата на водата, нивото на водата и дали е вклучен или исклучен.

На крајот, можеме да кажеме дека чајникот The Jackie е изработен од не’рѓосувачки челик, додека најголемиот дел од неговата технологија е во нејзината рачка, изработен од материјал PCT Tritan. Цена – вистинска ситница, како што може да претпоставите – 410 американски долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement