Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најексклузивниот Џин во светот доаѓа со потпис на Rolls Royce

Можете да убиете две муви со еден удар, или уште подобро, да уживате во најдобрата понуда на два луксузни бренда за време на еден ручек…

За да го прослават Rolls Royce Ghost во 2020 година, двата луксузни британски бренда, 24 Carat Gin и Rolls Royce, се здружија за да создадат заедно овој рачно изработен и ограничен број на џин, кој е неверојатно мазен, благодарение на специјалниот процес на дестилација, што вклучува 24-каратни златни плочи. Тоа оди далеку над супериорниот вкус и неспоредливиот квалитет на градење – секое шише всушност бара 120 часа работа, што се одвива на тајна локација во Велика Британија.

Шишето е совршен подарок за секој човек кој ја поседува свој домашен бар, кое е нумерирано и содржи златна лост што може да се отстрани. Аромата на кардамон, семе од анасон, и саспарила, со ноти од смрека, коријандер, француска лаванда и два вида кора од портокал, го сочинуваат елегантниот, природен џин, кој е сам во својата категорија луксуз.

Покрај тоа, овој џин со ограничено издание доаѓа во шише украсено со логото на Rolls Royce, кое е втиснато во проѕирно стакло. Секој купувач на новиот модел на Rolls Royce Ghost ќе добие подарок шише со овој џин, што ќе го зацементира неговиот статус, кој е веќе култен. Џин, што не може да се купи никаде, и да се добие само како подарок!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Cotton Club

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во...

Advertisement