Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најдобри салонски фотелји за беспрекорен ентериер

Поминете го денот во сон, и со стил…

Оваа година, повеќе од кога било сфативме колку е важна удобноста во нашите домови. Доколку има некои детали и ситници на кои не сте обрнувале внимание поради зафатениот деловен распоред и обврски, веруваме дека оваа година, особено за време на вонредна состојба и бројните полициски часови, забележавте сè што ви пречи или не ви се допаѓа.

Нашите домови мора да бидат олицетворение на стилот што го претпочитаме, на некој начин како одраз на нашата личност, при што секоја личност е потполно единствена, исто како отпечаток од прст. Како што еден парфем мириса различно од две различни луѓе, така и една фотелја може да го најде своето место во еден модерен дом, додека во друга ќе има некохерентен вишок.

Делумно скулпторски парчиња изјава, делумно идеални лежалки за попладневен одмор, салонските фотелји неодамна добија неверојатно освежување на стилот. Овој пат, ви претставуваме пет модели кои се и шик и удобни. Откријте ги во нашата галерија.

Rider, Zanotta – 10.000 долари

Ergo, Natuzzi Italia – 13.670 долари

Taru, Ligne Roset – 4.375 долари

Diwan, Sancal – 1.932 долари

GMG, Gubi – 2.725 долари

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Мијалникот и самостојната када создадени од Патриша Уркиола како дел од нејзината колекција Sonar за брендот Laufen добија нежно обликувана надворешност, која го имитира...

Cotton Club

Класичен волнен капут, со двојни копчиња, кој достигнува до глуждот е идеално есенско парче за студени денови, а боите се привлечни, како што е...

Green Tea

Овој „еликсир“ се зема двапати годишно, а делува со целосно подмладување на организмот. Функциите на сите клетки во телото се подобруваат. За да го...

Fool Moon

Абортусот сè уште е една од главните теми за кои се дискутира. Првенствено дали треба да биде легално или не, а во дебатата се...