Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Највпечатливите празнични излози на познатите модни куќи

Кога магијата на празникот е претставена на најсовремен начин.

Одбројуваме до новогодишните и божиќните празници, а најмодерните квартови во светот веќе го „облекле“ својот празничен дух, повикувајќи не да станеме дел од божиќната бајка што ја создадоа, со фокус на високата естетика.

Најголемите модни куќи се засноваат на нивниот автентичен дизајнерски идентитет и креираат концепт на продавница по повод овогодинешните празници, воведувајќи не во врвна празнична атмосфера.

Во галеријата ги издвоивме најубавите излози кои го слават сјајот на зимските празници.

ШАНЕЛ

Легендарниот парфем Шанел, Chanel Nº5, оваа година ја прославува својата 100-годишнина со навистина импресивна инсталација во своите бутици ширум светот. Како што веќе видовме, нешто слично се случи и во Хародс, Лондон. Во овој случај, во срцето на Париз, а особено на улицата Камбон бр. 19, култната продавница блеска со километри благодарение на огромното шише парфем исполнето со лампиони, додека околу него има мали и големи ѕвезди, кои ја комплетираат целата магија.

ДИОР

Како симбол на среќа и оптимизам, ѕвездата на Диор ги осветлува бутиците на француските куќи ширум светот, прославувајќи го овој Божиќ на најсветлиот начин. Всушност, излозите се издвојуваат на најотмените улици благодарение на парчињата од колекцијата Cruise 2022 на Марија Грација Кири, создавајќи неверојатен амбиент за одмор.

ДОЛЧЕ & ГАБАНА

Шарените светла прават амбиент од соништата, кој не враќа во детството. Годинава Долче и Габана – покрај тоа што брилијантно ги украсија своите бутици – создадоа божиќен пазар во Италија, во Мартини Барот – место каде креативноста на стилистите се среќава со кулинарската уметност. Таму можете да најдете прекрасни подароци за празниците, како и да станете протагонист на божиќна бајка! Секако, покрај деликатесите, тука се и колекциите на D&G, нешто што секој вљубеник во модата би сакал да го добие.

РАЛФ ЛОРЕН

Престој во Милано, прошетката низ Виа Монте Наполеоне не носи до продавницата Ралф Лорен, која се наоѓа во прекрасна зграда која брои векови живот. За овој Божиќ брендот нè потсетува на „топлината“ што ја обзема атмосферата во моментот, создавајќи прекрасна декорација која се состои од класични допири и бои. Конкретно, гледаме дека зелената, црвената и златната боја го одразуваат значењето на традиционалниот Божиќ во неговата најнова верзија. Колекциите на Ралф Лорен коегзистираат фантастично во празнично опкружување!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement