Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Највлијателните и најмоќните Фенг Шуи Кристали: Тие донесуваат мир и просперитет во домот на оној што ги поседува!

Сепак, како и сите други лекови, тие имаат свои разлики. Ако се прашувате кои кристали треба да ги донесете во вашиот дом или канцеларија за да привлечете среќа, здравје, изобилство и продуктивност, останете со нас во следните редови.

Денес ви претставуваме список на највлијателни кристали од Фенг Шуи. Секој од нив поединечно ќе донесе не само убава сцена, туку и специфична позитивна енергија на просторот избран за вас.

Проѕирен кварц

Проѕирниот кварц е апсолутно задоволство да се гледа. Има во многу различни форми, од многу мали до грандиозни примероци. Можете да најдете многу резби на чист кварц, како и накит што се многу привлечни.

Розев кварц

Ако барате најчесто користен кристал, тоа е дефинитивно розов кварц. Тој е најпопуларниот лек во Фенг Шуи, особено кога станува збор за скршено срце или разочарување. Сите видови украси за Фенг Шуи се изработени од кварц од роза.

Аметист

Аметистскиот кристал е единствен меѓу кристалите по својата боја, привлечност и пристапност. Мајката природа беше дарежлива кога станува збор за аметист и го направи прифатлив за инсталација во модерен дом, канцеларија, па дури и во градината и автомобилот.

Жад

Жад е најпопуларниот избор кога станува збор за изработка на накит. Од него се прават мониста за накит во форма на нараквици и ѓердани, а е составен дел од прстени и обетки. Исто така, голем број резби се изработени од жад. Носи мала хранлива енергија, лесна за чувство.

Цитрин

Цитринот содржи квалитет на сончевата енергија, поради што се смета за добар и лековит кристал за третата чакра – сончевиот плексус. Може да помогне во зајакнување на самодовербата и да ја врати целосната жива енергија на суштеството. Исто така се смета за корисно за подобрување на варењето и зајакнување на физичката издржливост.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

FIA WRC или Светскиот рели шампионат привлекува обожаватели ширум светот, а дрифтинг мајсторот Кен Блок е една од најголемите sвезди во светот на автомобилизмот....

Cotton Club

Долгата коса е симбол на женственост, но кратката коса може да изгледа и многу женствено и секси. Ова го докажуваат и познати дами за...

Fine Living

Познатата дестилерија Macallan е инспирирана од ерата на деведесеттите … Всушност, тие само што го претставија својот нов единечен слад, роден во една деценија,...

Fool Moon

За сите оние луѓе кои постигнуваат врвни резултати или даваат се од себе во животот, се вели дека се родени под среќна sвезда. Оваа...