Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Луксузот од 85 милиони или шармот на стара вила: Кој иден дом на Џенифер Лопез и Бен Афлек ви се допаѓа повеќе?

Los Angeles, CA - This is the stunning $85 million mansion Ben Affleck and Jennifer Lopez viewed as they house hunt in Beverly Hills, CA together. The home is spread over a massive 38,000 sq ft and includes 12 bedrooms and double the number of bathrooms at 24! According to reports in the US, the couple, who recently rekindled their romance, viewed the home this week while also looking at other properties. The mansion also has an indoor sports complex with a boxing ring and basketball court as well as a caretaker's house and a guest penthouse. The sprawling home boasts parking for 80 guests and a two bedroom guardhouse. The MLS listing states: "One of the most private and secured estates in Beverly Hills 90210 with stunning mountain views. The newly rebuilt & expanded Wallingford estate is spread over a 5-acre exclusive promontory. A one-of-a-kind indoor sports complex w/ basketball, pickleball, gym, boxing ring, sports lounge & bar all celebrate an active lifestyle & the love of sports. Located just 8 minutes from the BH Hotel & 20 minutes from Van Nuys private airport, both entrances can only be accessed through private/gated streets. Exquisitely designed & built w/ impeccable taste, the sophisticated & stylish estate infuses today's technology w/ magnificently refined rooms. Totaling approx. 46K SF under roof & approx. 38K SF under A/C & boosting 12 bedrooms & 24 bath, approx. 5K SF guest penthouse, caretaker house, 2-bdrm guardhouse, 10 car garage & parking for 80. The biggest zero edge pool in BH perfectly frames the extensive grounds & views." The happy couple were also spotted touring Bob's $40 million Toluca Lake, CA estate during their house hunting adventures. *BACKGRID DOES NOT CLAIM ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE ATTACHED MATERIAL. ANY DOWNLOADING FEES CHARGED BY BACKGRID ARE FOR BACKGRID'S SERVICES ONLY, AND DO NOT, NOR ARE THEY INTENDED TO, CONVEY TO THE USER ANY COPYRIGHT OR LICENSE IN THE MATERIAL. BY PUBLISHING THIS MATERIAL , THE USER EXPRESSLY AGREES TO INDEMNIFY AND TO HOLD BACKGRID HARMLESS FROM ANY CLAIMS, DEMANDS, OR CAUSES OF ACTION ARISING OUT OF OR CONNECTED IN ANY WAY WITH USER'S PUBLICATION OF THE MATERIAL* BACKGRID UK 11 AUGUST 2021,Image: 626628932, License: Rights-managed, Restrictions: RIGHTS: WORLDWIDE EXCEPT IN UNITED STATES, *** HANDOUT image or SOCIAL MEDIA IMAGE or FILMSTILL for EDITORIAL USE ONLY! * Please note: Fees charged by Profimedia are for the Profimedia's services only, and do not, nor are they intended to, convey to the user any ownership of Copyright or License in the material. Profimedia does not claim any ownership including but not limited to Copyright or License in the attached material. By publishing this material you (the user) expressly agree to indemnify and to hold Profimedia and its directors, shareholders and employees harmless from any loss, claims, damages, demands, expenses (including legal fees), or any causes of action or allegation against Profimedia arising out of or connected in any way with publication of the material. Profimedia does not claim any copyright or license in the attached materials. Any downloading fees charged by Profimedia are for Profimedia's services only. * Handling Fee Only ***, Model Release: no, Credit line: MLS / BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Не сме сигурни како може да се искористи целосно вила со 24 купатила, дури и ако имаме големо семејство како Џенифер и Бен.

Сепак, оваа грандиозна градба во Беверли Хилс, чија вредност е 85 милиони долари, и површина од 3.530 метри квадратни, покрај фантастичниот број на купатила има и 12 спални соби, како и завиден надворешен базен, значително го зголемил интересот на популарната двојка Бенифер.

Мораме да признаеме дека кога станува збор за домот на идната двојка, втората опција ни е уште поимпресивна, што не подразбира величественост и луксуз од апсурдни пропорции, туку во поглед на убавината, како може да се совпадне со неа.

Прекрасната вила со базен, која има уште поголем двор и градина, е една од последните локации што овие денови ги посети популарниот пар Бенифер.

Вилата се наоѓа во населбата Езеро Толука во Лос Анџелес, изградена во 1939 година според дизајнот на познатиот архитект Роберт Финкелхор.

Боб Хоуп, актер и водител од златната ера на Холивуд, живеел во прекрасната зграда до неговата смрт во 2003 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Four Seasons

Ако на истото место летуваат Бијонсе, Џеј Зи, Дрејк, Кардашијан, Шакира, Вин Дизел и Шарлиз Терон, тоа место мора да има нешто посебно. Тоа...

Route 66

Vazirani Ekonk има 722 КС и ,,тежи” само 1.627 фунти. Индија најчесто се поврзува со Тук-Тук и масовно производство на автомобили за земјите од...

Advertisement