Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ЛУКСУЗНА ВИЛА НА МИКОНОС ВРЕДНА 7,5 МИЛИОНИ ЕВРА БАРА НОВ СОПСТВЕНИК…

Вилата на плажа вклучува седум спални соби, винарска визба, комплетно опремена теретана и два базени.

Во уникатниот кикладски пејзаж на Миконос, камената пештерска вила наречена “Yvonne” совршено ги комбинира модерните дизајнерски линии со почитување на нејзината островска средина. Со повеќето од нејзините простори изградени под земја, модерната вила е намерно скриена во планинскиот терен на островот.

Изградена на речиси еден акр земја во познатиот Агиос Јоанис и со поглед на пенливото Егејско Море, “Пештерската куќа” од 539 квадратни метри беспрекорно се вклопува во нејзината крајбрежна околина.

Со седум спални соби, седум бањи и два базени,дава можност да се чувствуватe како да живеете во приватна оаза.

Низ бројните прозорци од подот до таванот, камената вила дозволува медитеранската светлина и кикладскиот пејзаж да „влезат“ во нејзините ентериери.

Пространиот двор се чини дека се прелева преку морето и е идеално место за одмор покрај 18-метарскиот базен и уживање во зајдисонцата.

Минималистичкиот ентериер на куќата станува идеално засолниште на мир и свежина, кога топлината на Кикладите станува здодевна.

Неутралните бои и природните материјали доминираат во отворената кујна, дневната соба и трпезаријата, додека морскиот ветар доаѓа од терасите, делувајќи како природен клима уред.

Вилата може да се пофали со винарска визба во која може да се сместат големо количество шишиња вино кои се идеална придружба за уживање во зајдисонцето, додека комплетно опремената теретана нема да им дозволи на жителите претерано да се релаксираат.

Колку и да изгледа дека просторите на вилата комуницираат меѓу себе, тоа не значи дека се губи привилегијата на приватност. Опкружени со кикладска карпа, спалните соби се дизајнирани за потполно спокојство, додека главниот апартман вклучува невообичаена удобност: сопствен приватен базен од 5 метри.

“Yvonne”не требаше да биде конвенционална.Таа има за цел да и оддаде почит на едноставната фузија на модерната архитектура и кикладскиот дизајн“, се наведува на веб-страницата на Sotheby’s International Realty, која е задолжена за продажба на оваа прекрасна вила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement