Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ЛЕОНАРДО ДИКАПРИО ИЗНАЈМУВА ВИЛА ВО БЕВЕРЛИ ХИЛС…

Покрај тоа што е добитник на Оскар, Леонардо ДиКаприо е и голем инвеститор во недвижнини.

Ѕвездата од „Беше еднаш во Холивуд“ поседува многу домови во областа Лос Анџелес, вклучувајќи ја и оваа елегантна резиденција во Беверли Хилс. И ако имате дополнителни 32.500 долари во вашиот џеб, би можеле да ја имате честа да го нарекувате ваш дом цел месец.

Со четири спални соби и шест бањи распоредени на 468 квадратни метри, вилата нуди повеќе од доволно простор за одмор во луксузен стил.

ДиКаприо ја купи куќата кон крајот на минатата година за нешто помалку од 10 милиони долари. Тој, исто така, поседува куќи во Малибу, вклучително и одморалиште на океанот, историски замок во Лос Фелиз и неговата долгогодишна примарна резиденција, комплекс со три домови во населбата Bird Streets со прекрасен поглед на градот и океанот.

Што се однесува до замокот што актерот сака да го изнајми, традиционалната двокатна куќа се наоѓа во населбата Беверли Хилс Флетс. Првично изграден во 1930-тите, неодамна беше подложен на големо реновирање со бели дабови подови, дизајнерско осветлување и челични врати кои обезбедуваат беспрекорна внатрешна/надворешна средина.

Главните точки на нивото вклучуваат формално влезно фоаје со впечатливи спирални скали, кои се влеваат во просторот за живеење нагласен со семејна соба обложена со дрвени облоги со вградени полици за книги, како и простор за забава со отворен концепт со елегантен месинг бар и двор врати..

Има и гурманска кујна опремена со врвни уреди Sub-Zero, Viking и Wolf, остров за јадење – сето тоа акцентирано со црн Marquina гранит и бел мермер Карара. Во непосредна близина ќош за појадок има француски врати што водат до тераса за трпезарија под отворено небо.

На катот има три спални соби со сопствено кипатило, вклучително и главно одморалиште со практичен мини-бар, гардероба и луксузна мермерна бања која е опремена со овална бања. Одделната дневна соба излегува на балкон со поглед на дворот, кој е заштитен од љубопитните соседи со жива ограда. Во поплочениот двор има правоаголен базен и пожарна јама. Дворот има и пространа патека со многу паркинг простор за гостите, а за малата гостинска куќа со сопствен двор е прикачена и гаража за еден автомобил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement