Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Куќа во Америка која комбинира калифорниски стил со класична декорација

Архитектката Јанг Ху се издвојува во светот на дизајнот по успехот што го доживеа во последните години. Љубителите на луксузниот ентериер го „обожуваат“ нејзиниот талент и имагинативниот начин на уредување на секој дом. Креативна и иновативна, успешна дизајнерка на ентериер добро знае што значи висока естетика и затоа целосно ја интегрира во секој проект со кој се занимава.

Неодамна е ангажирана да ја дизајнира внатрешноста на стан од 20 век во Америка, на Парк Авенија, на кој му требаше целосно реновирање за повторно да изгледа ажурирано и да биде идеален за животот на сопственикот. Куќата со силни винтиџ референци и луксузни елементи, по реновирањето, има начин да ги импресионира и најпребирливите љубители на дизајнот.

Врз основа на бели и беж ѕидови и огромни прозори кои служат за пробивање на светлината, избран е модерен дрвен мебел, кој иако нов, и даде винтиџ шик карактер на целата куќа. Низ распоредот гледаме дека главниот збор го има неверојатно елегантно штедење, иако се додадени уникатни елементи кои создаваат посебна естетика. Меѓу нив има дрвени површини, трикотажа на софи и кревети, впечатливи тапети на ѕидовите, импресивни уметнички дела и прекрасни теписи.

Сите простори се карактеризираат со непретенциозен луксуз, преземен од минатите децении, кој совршено се балансира со денешните трендови и потребите на семејството.

Она што семејството го сакаше е средина каде што топлината ќе игра водечка улога. Сепак, во никој случај не сакаа да ја изгубат винтиџ естетиката која доминираше низ годините, туку овој пат на помодерен и попрактичен начин.

Дизајнерката избра безвременски мебел, од кој многумина имаат свој препознатлив карактер, златни детали кои го надоградуваат глам шик декор, луксузни ткаенини на софи и кревети и многу повеќе кои привлекуваат внимание и функционираат како совршен извор на инспирација.

И покрај различните стилови на декорација, гледаме дека рамнотежата на главниот лик е каде и да погледнеме. Причината за тоа можеби е фактот што палетата на бои што таа ја избра не оди премногу далеку од земјените и топлите тонови, така што сите простори изгледаат совршено хармонично, неутрално, но крајно впечатливо, со елементи на луксуз и накитени детали.

Таму каде што треба беа додадени поп-ап допири, кои успеаја да ја подигнат неверојатната сценографија на куќата на повисоко ниво.

Погледнете ја галеријата за да откриете повеќе фотографии од импресивната куќа!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement