Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Куќата во која Бијонсе сними реклама за брендот Тифани на продажба за 42 милиони долари

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали.

Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени Бијонсе и Џеј Зи, е на пазарот и се продава за 42 милиони долари – и е речиси исто толку блескав како познатите дијаманти на брендот, што ја прави една од најдобрите куќи во светот.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Бијонсе беше откриена како заштитно лице на нова рекламна кампања кога дебитираше за време на емитувањето на наградите Еми во 2021 година.

Бијонсе и Џеј Зи во нова кампања на Tiffany & Co - Marketing365

Во спомен на филмот на Одри Хепберн „Појадок кај Тифани“, во рекламата ја гледаме Бијонсе како свири на пијано додека ја пее „Moon River“ и го носи познатиот дијамант Тифани од 128,54 карати.

Beyoncé and Jay-Z's New Tiffany & Co. Campaign Is Full Of Historic Firsts :  NPR

Комплетот за прикажување мораше да биде исклучително раскошен, а Куќата Орум, со завидната локација на врвот на величествениот рид Бел Ер, секако е достојна за кралицата на попот.

Дизајнирана да лебди над околниот град, вилата со стаклени ѕидови е поставена на 1,6 хектари земја во подножјето на планините Санта Моника и нуди непречен поглед на Лос Анџелес.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Стаклото во четири различни нијанси дава впечаток дека надворешноста на куќата постојано се менува, под влијание на калифорниското сонце, нежно вклопувајќи се во пејзажот.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Спектакуларната куќа е дизајнирана од архитектот Золтан Пали, кој е познат по својата неверојатна работа, а куќата Орум е архитектонско ремек-дело на три ката со признанија, вклучувајќи ја и наградата за американски инфлуенсер.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Модерната вила нуди огромен простор од 1880 квадратни метри, со девет спални соби и 15 бањи. Терасата нуди дополнителни 600 метри квадратни, со неколку салони, тревници, базен и спа центар осветлен со LED диоди.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Долните катови се зонирани за забава, додека централните челични и стаклени скалила водат до петте главни бањи.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara
Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Немате енергија да ги искачите сите тие скали? Нема потреба од паника, има и два лифта во висок стил. Секоја спална соба има своја топла када и сопствена тераса со спектакуларен поглед од 270 степени.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Луксузната завршница е засилена со увезен златен, бел и црн мермер. Прекрасната трпезарија води директно до терасата со беспрекорен поглед.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Вилата Орум има паркинг за 30 автомобили, стаклена винска соба со простор за 1.000 шишиња, театар, двојни свечени дневни соби, свечена трпезарија, професионална кујна, батлер кујна и кујна на отворено.

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Има и куќа за гости, наречена The Cube, која нуди уште четири спални соби за персоналот или гостите. Домот може да се пофали и со велнес центар со целосно опремен внатрешен/надворешен фитнес центар, кедрова сауна и двојни простории за масажа.

This image has an empty alt attribute; its file name is kuca-u-kojoj-je-bijonse-snimila-reklamu-za-brend-tiffany-moze-biti-vasa-za-42-miliona-dolata_(7).jpg
Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Kuća u kojoj je Bijonse snimila reklamu za brend Tiffany može biti vaša za 42 miliona dolara

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement