Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ГО ОСВОИ МАРОКО СО НОВ ЛУКСУЗЕН ХОТЕЛ…

Кристијано Роналдо, иако можеби не ја има најдобрата сезона во кариерата, изгледа одлично се снаоѓа надвор од теренот.

Неговата нова деловна „цел“ е поврзана со ланецот хотели, кој го води заедно со Дионисио Пестана и го носи името „Pestana CR7 Lifestyle Hotels“. По Мадрид и Њујорк, ланецот на луксузни хотели отвори нов хотел во срцето на Мароко, поточно на авенијата М во Маракеш.

Наречен „Pestana CR7 Marrakech“, хотелот се наоѓа во космополитскиот центар на Маракеш и е инспириран од мароканските ријади, со пространи и светли простори. Се наоѓа на само пет километри од аеродромот и блиску до конгресниот центар Palais des Congres, градините Менара и само четири километри од туристичкиот плоштад Џемаа ел-Фна.

За секој што размислува за одмор во Маракеш, хотелот има 174 соби од пет различни типови и цени: CR7 Superior Avenue, CR7 Junior Suite, CR7 Junior Suite Avenue, CR7 Suite и CR7 Suite Avenue.

Цените започнуваат од 199 евра за ноќ и можат да надминат 400 евра за едно ноќевање.

Сепак, сè е исклучително добро одржувано, со уникатен декор, природна светлина и 49-инчен HD телевизор.

Покрај тоа, хотелот ги има сите луксузни содржини, пет сали за состаноци опремени со аудио-визуелни медиуми, голем спа центар каде што гостите можат да се релаксираат, базен на покривот до барот со панорамски поглед на планините Атлас и теретана со голем број машини, на кои можете да се надевате дека ќе тренирате во друштво на вашиот омилен фудбалер.

Кристијано Роналдо и Дионисио Пестана ја започнаа својата соработка пред околу шест години и оттогаш не престануваат да се развиваат заедно, градејќи шест големи хотели: на Тајмс Сквер во Њујорк, во Гран Виа во Мадрид, во Лисабон, во Фуншал во Мадеира и сега во Маракеш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement