Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Коњичкиот имот на Силвестер Сталоне во Калифорнија излезе на пазарот за 22,5 милиони долари…

Актерскиот комплекс во енклавата Хиден Хилс доаѓа со штала со коњи со четири штандови и приватна арена за јавање.

Силвестер Сталоне помина долг пат од олицетворение на боксер во тешка категорија до експерт за купување и продавање недвижен имот. За среќа, неговите потфати за недвижнини беа сè само не тешки.

Претходно оваа година, оскаровецот изгуби 18 милиони долари на имот од околу два хектари во долината Сан Фернандо, откако тој и неговата сопруга Џенифер Флавин го продадоа својот долгогодишен имот во Беверли Парк на пејачката Адел. Сега бара да го продаде истиот ранч од типот на Калифорнија што го купи уште во март, но овој пат е на пазарот со уште повисока цена од неверојатни 22,5 милиони долари.

Резиденцијата во стилот на Хемптонс, дизајнирана од Мартин Лоренс Булард, се наоѓа на крајот на екстремно приватен ќорсокак во рамките на затворената, исполнета со славни личности енклава на Хиден Хилс. Имотот вклучува главна вила преполна со удобности, посебна куќа за гости и голем базен со сопствен спа дел и дом. Ако имате страст за коњи како што е ѕвездата и љубителот на коњот на кралот Тулса, има и штала со четири тезги и арена за јавање. Покрај тоа, имотот вклучува кујна на отворено, широк овоштарник и градини.

Изградена во 2015 година, главната куќа и станот за гости се вкупно повеќе од 1.000 м2 и нудат четири спални соби и шест и пол бањи. Елегантна медиумска соба и теретана се само некои од најважните работи во ентериерот, на кои како дополнителни погодности додаваме библиотека и винарска визба. Прекрасното живеалиште на Сталоне има и кујна со отворен концепт со гранитни површини и свечена трпезарија. Пространата дневна соба е украсена со камин, засводени тавани од дрвени греди и лизгачки стаклени врати.

Се разбира, примарната спална соба е раскошна како што би се очекувало, со простор за седење, не еден туку два плакари, приватен балкон и сопствена бања со када и парен туш. Холивудската икона, наводно, го напушта својот имот за да помине повеќе време на Флорида каде што поседува имот во Палм Бич. Сепак, можеби тој само го бара својот следен проект за подобрување на домот?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Fool Moon

Поранешната тинејџерска ѕвезда од романтична комедија била хоспитализирана 72 часа, откако наводно сфатила дека излегува од психотична епизода, се јавила на 911. Актерката Аманда...

Advertisement