Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ким Кардашијан ја купи вилата на Синди Крофорд за 70,4 милиони долари…

Со прекрасен поглед на Тихиот Океан и плажата, овој имот е најскапиот имот во Малибу.

Ким Кардашијан, реалити ТВ ѕвезда и бизнис магнат, неодамна го купи имотот на Синди Крафорд во Малибу за неверојатни 70,4 милиони долари. Договорот е направен надвор од берзата и се затвори минатата недела, а со ова ново додавање, еден од водечките членови на семејството Кардашијан-Џенер е релативно активна во бизнисот со недвижнини. Пред неколку недели, таа наведе два имоти за продажба: имот во Хajден Хилс вреден 5,3 милиони долари и стан во Калабасас од 3,5 милиони долари. Апартманот дизајниран од Винсент Дизен беше прикажан на „Keeping up With the Kardashians“, додека претходно беше канцеларија за нејзината линија за облекување „Skims“.

Некогаш сопственост на супермоделот Синди Крафорд, имотот во Малибу се наоѓа во ексклузивната населба Енсинал Блафс и се простира на 740 квадратни метри. Куќата во медитерански стил зафаќа површина од 3,12 хектари и има приватен пристап до белата песочна плажа Ел Сол.И покрај фактот што вилата има два ката, нејзиниот план вклучува неколку тераси кои можат да се користат за одмор на отворено. Покрај тоа, другите погодности околу имотот вклучуваат тениско игралиште, дом покрај базен, камин, јама за пожар и спа – сите со поглед на прекрасниот Тихи Океан.

Новото живеалиште на Ким Кардашијан има вкупно четири спални соби и пет и пол бањи.

За да се обезбеди лесен пристап,вилата има големи лизгачки стаклени врати, кои помагаат да се отвори просторот и да се овозможи повеќе сончева светлина да влезе.

Големата главна спална соба не само што има сопствен камин и простор за седење, туку и двојни бањи слични на спа и плакар каде што Ким може гордо да ја изложи својата дизајнерска гардероба и чанти во ограничено издание.Салата со засводени тавани е просторија во која таа дефинитивно ќе ужива да вежба.

Вилата беше наведена за продажба со почетна цена од 99 милиони долари. Иако конечната бројка е намалена на 70,4 милиони долари, сепак тој е најскапиот дом продаден во Малибу оваа година и четвртиот најскап во Калифорнија. Со овој потег Ким Кардашијан ќе биде новиот сосед на Лејди Гага, Леонардо ди Каприо и Шер.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement