Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

КИМ КАРДАШИЈАН ПРОДАВА МИНИМАЛИСТИЧКИ СТАН ВО КАЛАБАСАС…

Не е тајна дека кланот Кардашијан-Џенер сака да купува недвижен имот во богатите калифорниски енклави.

Еден од нив, минималистичкиот стан на Ким Кардашијан во Калабасас, сега е на продажба за 3,5 милиони долари. Магнатот за убавина и козметика првично го купи станот во 2017 година за 1,6 милиони долари додека беше во брак со раперот, а сега поранешен сопруг Канје Вест.

Две години подоцна, монохроматскиот стан повторно се најде на пазарот, но никогаш не беше продаден. Сега вклучено во портфолиото на агенцијата за недвижности Compass, шансите да се продаде изгледаат подобри од кога било, бидејќи областа во која се наоѓа стана многу популарна неодамна.

Кога станува збор за ентериерите, поранешната двојка е позната по својот остар минималистички вкус, а овој стан од 220 квадратни метри не е исклучок. Целосно бежовите ентериери ги дизајнираше белгиската компанија Vincent Van Duysen Architects. Винсент ги курираше сите модерни ентериери за познатото семејство, но помогна и во дизајнирањето на познатата палата на парот во Хиден Хилс.

Станот, иако естетски сличен на вила, но многу помал, е исполнет со едноставен мебел и изобилство на лесни, неутрални органски материјали.

Се наоѓа во комплексот Аванти во Калабасас, апартманот има три спални соби и четири бањи.

Европски дабови подови, сиви гипсени ѕидови и темно дизајнерско осветлување се некои од референтните точки на архитектонскиот пристап на познатиот дизајнер.

Станот има и кујна која е опремена со најсовремени апарати, вклучувајќи печка Gaggenau, фрижидер Sub-Zero и машина за миење садови Bosh. Примарниот апартман има самостојна бања, тоалет Toto и славини MGS.

Ако оваа резиденција изгледа познато, тоа е затоа што неколку пати во текот на годините е прикажана во оригиналната серија на „Keeping Up with the Kardashians“. Покрај тоа, просторот служел како канцеларија за компаниите Kim Kardashian, KKW Beauty и Skims.

Оваа шик резиденција нуди полуприватен лифт со директен пристап до станот и приватно фоаје.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement