Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се селат во нов дом: Од кралицата Елизабета Одалечен е само 10 минути!

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се одлучија за голема животна промена Кралската двојка наскоро ќе се пресели во Колибата Аделаида, во близина на замокот Винсдор и кралицата Елизабета.По веста дека Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се селат од палатата Кенсингтон,извори блиски до кралското семејство сега пренесуваат дека парот се одлучил за резиденција блиска до кралицата Елизабета, но и до родителите на Кејт Мидлтон.

Според Мари Клер, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон со своите деца летово треба да се преселат во Виндзор во Беркшир и да бидат поблиски со дел од своето семејство.

Според The ​​Sun, војводата и војвотката од Кембриџ веќе го избрале својот нов дом и се одлучиле за Колибата Аделаида, историска резиденција изградена по наредба на кралот Вилијам IV во 1831 година, за неговата сопруга, кралицата на Аделаида. Колибата Аделаида се наоѓа многу блиску до сегашната резиденција на кралицата Елизабета, замокот Виндзор, каде што таа неодамна се преселила.Кралицата на Аделаида престана да го користи овој кралски имот по смртта на нејзиниот сопруг, кралот Вилијам IV, а Симон Родс, кој е син на Маргарет Родос, братучетка на кралицата Елизабета, е последниот член на кралското семејство што живее во колибата на Аделаида , во 2018 година, Кејт Никол, ги наведе причините зошто принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решиле да се преселат: „Ниту Вилијам ниту Кејт никогаш не биле премногу приврзани за Лондон, ниту уживале во хаосот што владее во градот. Иако нивниот дом во палатата Кенсингтон е безбедно место, тие честопати се чувствуваа како недостаток на приватност“.

Никол верува дека промената ќе биде добра за нивните деца, кои сакаат да го поминуваат времето надвор од Лондон: „Им треба база што е блиску до градот за да можат лесно да стигнат до Лондон во случај на официјални обврски и јавни настани. Затоа Винсдор изгледа како идеален избор“, заклучил овој експерт за кралското семејство.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement