Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Карлос Сантана купи куќа на Хаваи вредна 20,5 милиони долари

Карлос Сантана го освежува своето портфолио на недвижности.

Една година откако продаде викендичка на островот Кауаи на Хаваи за 8 милиони долари, гитаристот одлучи дека не може без овој остров и купи имот во близина за 20,5 милиони долари.

Сместена во Принсвил, енклава на северниот брег на Кауаи, модерната куќа зафаќа околу 820 квадратни метри. Луксузната вила има прекрасна градина и бесконечен базен со поглед на заливот Ханалеи.

Главниот дом на гoсподинот Сантана е во Лас Вегас, но тој сака да побегне на Хаваи секогаш кога е можно, како што вели неговиот менаџер. „Тој сака да се одмара таму. Со оглед на тоа што постојано е на турнеја и патува цело време, мислам дека му се допаѓа ведрината на Кауаи.“

Куќата е конфигурирана како четири одделни „капсули“ меѓусебно поврзани со централен отворен простор за живеење со подвижен покрив, што е добро во дождливата клима на Кауаи.

Главната „капсула“ има дневна соба и трпезарија со прозорци од подот до таванот кои нудат неверојатен поглед на островот, кујната и салата. Вториот вклучува пространа главна спална соба, како и туш на отворено. Во третиот дел има две спални соби, а во четвртиот гаража.

Можеби најголемиот белег на имотот е друг простор за живеење и јадење, дневна и кујна и област за скара. Исто така постои и бесконечен базен со морска вода и бања со поглед на заливот Ханалеи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement