Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Канје Вест купил куќа од 4,5 милиони долари спроти вилата на неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан

Бившите не треба да бидат пријатели, но сигурно можат да бидат соседи! И не мислиме само ние така, туку и познатиот рапер Канје Вест, кој неодамна купи куќа вредна 4,5 милиони долари спроти неговата поранешна сопруга Ким Кардашијан.

Релативно скромниот имот на Хиден Хилс е нешто повеќе од 365 квадратни метри и има пет спални соби. Доаѓа и со базен и штала меѓу другите важни објекти. Сепак, не е домот тој што привлекува внимание колку тоа што се наоѓа во населбата Ким Кардашијан!

Купувањето дојде само два месеци откако ја стави на продажба својата куќа од 3,7 милиони долари и само две недели откако Ким поднесе барање за развод.

Во едно неодамнешно интервју, тој го негираше разводот, додека Ким тврди дека таа постојано барала од Канје да се согласи на развод и смета дека тие заслужуваат шанса да градат нови животи.

Во секој случај, како што Вест се приближува до Ким, барем кога станува збор за домовите, ќе биде интересно да се види како ќе се одвиваат настаните во иднина!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement