Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Како уметничката директорка на Диор, Корделија де Кастелан го украси својот дом

Празниците се ближат и Корделија де Кастелан не кани во нејзината селска куќа за да ја сподели со нас празничната атмосфера и новите креации на модната куќа Диор кои беа создадени специјално за Божиќ.

„Сакам да имам гости дома, особено околу Божиќ. Секој пат кога ме фасцинира овој празник, затоа што ме испраќа некаде во минатото, во деновите на мојата младост или дури и детство. Сакам кога куќата е целосно „облечена“ во новогодишни украси. Пред се затоа што имам деца и им е важна „магијата“ на Божиќ: не е важно дали е дневна соба или кујна, празникот го „допира“ секој агол од куќата“, вели Корделија.

За поставување на празничната трпеза, уметничкиот директор на Диора одбра кадифен ткаенини од топли бои, кои се однесуваат на нијансите на кората на дрвјата и ги надополни со златни и бели детали.

Корделија ги комбинирала рустичните елементи и традиционалниот божиќен декор со парчињата на Диор создадени специјално за Божиќ, врз основа на колекцијата Cruise 2022.

Искористете ги нејзините предлози за уредување на вашиот дом!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement