Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Како да направите сопствена совршена тоалетна маса: 14 практични идеи! (ФОТО)

Тоалетната маса е една од омилените парчиња мебел на сите дами. Тоа е само наш агол во спалната соба и затоа го уредуваме како што сакаме.

Ако сте љубител на класичниот стил, ќе мора да потрошите малку повеќе пари за да купите или да направите по мерка дизајниран тоалетен стол (ние целосно ве разбираме).

Но, ако сте креативец, обожавате да создавате нешто уникатно и само по ваш вкус, тогаш сте на вистинското место – ние ви донесуваме идеи како да направите своја сопствена маса за шминка.

Класичен стил може да ве чини многу помалку отколку што мислевте, ако имате ретро маса и столче или табуретка.

Тогаш само ќе треба да купите огледало што одговара и да му дадете нов живот на старата маса и стол со боење и евентуално менување на ткаенината. Сè што треба да направите е да ја наредите вашата шминка, парфеми, накит и други лични детали и вашата облека за облекување е подготвена.

Ако имате мал простор во собата или едноставно сте љубител на минималистички стил, имате неколку опции – купете поголема ѕидна полица и закачете убаво огледало одозгора; користете онолку маса колку што имате, ставете ја со огледало и убавата маса или столче …

Со малку фантазија, навистина можете да направите што било, затоа прелистајте ја нашата галерија и пронајдете инспирација за вашето ново омилено катче во домот!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

FIA WRC или Светскиот рели шампионат привлекува обожаватели ширум светот, а дрифтинг мајсторот Кен Блок е една од најголемите sвезди во светот на автомобилизмот....

Cotton Club

Долгата коса е симбол на женственост, но кратката коса може да изгледа и многу женствено и секси. Ова го докажуваат и познати дами за...

Fine Living

Познатата дестилерија Macallan е инспирирана од ерата на деведесеттите … Всушност, тие само што го претставија својот нов единечен слад, роден во една деценија,...

Fool Moon

За сите оние луѓе кои постигнуваат врвни резултати или даваат се од себе во животот, се вели дека се родени под среќна sвезда. Оваа...