Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Каква идеја! Мини куќа за одличен одмор во бродски контејнер од Кина

Бродските контејнери се неопходен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Но, овие метални монументални кутии може да се користат и за домување. Или барем тоа го стори Рајан од Довер во американската сојузна држава Охајо.

Тој го преобрази бродскиот контејнер во симпатична мини куќа со зеленило, која е изолирана, далеку од другите луѓе во градот.

Куќата има спална соба и минијатурна дневна соба со софа што можат да преспијат најмногу четири лица. И покрај тесниот простор, има бања со када и туш кабина и добро опремена кујна украсена со многу еклектични винтиџ парчиња.

Пред куќата има тераса со простор за уживање во мир и тишина, скара на отворено, но и када со џакузи за тотално опуштање.

Контејнерот се изнајмува преку онлајн платформата Airbnb по цена од околу 7900 денари за ноќ. Погледнете што нуди овој простор во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement