Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Каде да избегате од досадната есен, додека сè уште можете

Иако светот замрзна во пресрет на вториот бран на пандемијата, а патниците кои чекаа да се отворат границите повторно ги предадоа своите билети, ве повикуваме да не очајувате и почитувајќи ги сите мерки на претпазливост, брзо да избегате од вознемирувачката сива есен до брегот на Персискиот Залив.

Што нè чека таму? Одличен викенд во еден од најдобрите хотели во ОАЕ и светот без лоши вести – верувајте ни, One & Only излезе со толку возбудлива програма за вашето слободно време што нема да биде тешко да заборавите сè.

Почнувајќи од октомври, One & Only Royal Mirage и One & Only The Palm им нудат на гостите богата програма. Започнете еден од деновите на вашиот долгоочекуван одмор со лет со балон над пустината. Одејќи надолу, откријте античка традиција и внимателно разгледајте ги прекрасните птици, додека водичот ви кажува зошто соколството сè уште е популарно и статусно хоби во ОАЕ.

По обиколката во пустината, приватен Range Rover ќе ве однесе на вашиот луксузен камп за топол појадок. За време на дегустација на традиционални јадења, ќе научите сè за животот на бедуините и флората и фауната на пустината.

Целата програма трае околу 5 часа, така што има доволно време да уживате на плажа или покрај базен.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ако спаѓате во категоријата жени „plus size“, есента е одлично време да експериментирате со модата. Повеќе облека на телото значи повеќе опции за комбинирање.Ако...

Fool Moon

Кога велиме мантра, обично мислиме на некоја реченица што треба да се повтори на неодредено време и парите магично ќе се појават во нашите...

Fool Moon

Кинеската астрологија, како и класичната западна астрологија се состои од 12 хороскопски знаци. Според кинеската астрологија, секоја година управува одреден знак, кој секогаш се...

Green Tea

УН Диета – Воведни забелешки Строгото спроведување на оваа диета доведува, покрај слабеењето, и до промена на метаболизмот, така што изгубената тежина не се...