Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Истражете ги градските улици со велосипед во стилот на Louis Vuitton

Louis Vuitton сè уште се води според својот слоган „Art of Travel“, но сега во нова насока со нова линија луксузни велосипеди.

Направени во соработка со парискиот TAMBOITE, занаетски производител на велосипеди основан во 1912 година, велосипедот ги комбинира модата и занаетот. LV мотиви како монограми украсени велосипеди наменети за модерни жени. По цена од 28.900 долари, луксузните велосипеди на Louis Vuitton се достапни во црвена, сина, црна и неонски жолта боја.

Поводот за лансирање е презентиран како „lookbook“ во кој моделите позираат на велосипеди во Париз. Направени за урбан велосипедисти или рурален авантурист, тие вклучуваат монограм на брендот и сребрена рамка во форма на „LV“.

“Тие се целосно рачно составени во познатата работилница Maison Tamboite во Париз. Кошницата, елегантно покриена со платно, прави корисен додаток”, велат од брендот Louis Vuitton.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти. Рекламната кампања за...

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Fine Living

Неверојатниот дом е дизајниран од познатиот архитект Золтан Пали. Имотот, кој беше домаќин на новата рекламна кампања на брендот Тифани во која беа вклучени...

Advertisement