Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Искусете ја привлечноста на скандинавскиот дизајн

Познати по осветлувањето што вклучува иновативни, архитектонски форми, Secto Design ви пожелува добредојде со два нови елементи….

Со дрвена топлина што совршено ќе се вклопи во различни стилови, Victo Small 4251 и Owalo 7000 им се придружуваат на постојните опции на овој бренд. Ако барате осветлување што ќе биде гостопримливо и удобно, Victo е совршена опција за вас. Помала верзија од оригиналниот, поголем лустер, ова висечко светло е идеално решение за помали простори, што е визуелно лесно и зачудувачки. Групирајте неколку парчиња заедно или комбинирајте ги со друга колекција за уште посилен впечаток.

Ако силен впечаток е она кон што се стремите и имате доволно простор, Owalo е предлог кој треба да го разгледате. Со ширина од еден метар, на трпезариските простории или салите за состаноци ќе им даде прекрасна атмосфера. Како фокусна точка на секој простор во кој се наоѓа, Owalo содржи дифузер и димер.

Патем, сите парчиња осветлување Secto се дизајнирани од финскиот архитект, Sepo Koho, додека се рачно изработени од фински занаетчии, користејќи локално дрво од бреза. Нивните модели се достапни во природна, ламинирана бела или црна или канелена боја.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement