Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Иновативен домашен велосипед

Ако сте загрижени за дебелеење поради претстојната празнична сезона – не грижете се!

Компанијата Hendrick’s Gin ја претстави вистинската работа за вас. Всушност, тие се подготвени да лансираат најсовремен велосипед за вежбање дома, што тие го опишуваат како „заносен стационарен уред за педали, кој нуди лежерна, пријатна алтернатива на опремата за домашно вежбање што моментално е достапна на пазарот“.

Само во време за сезоната на празници, велосипедот Hendrick’s High Wheel е рачно изработен и претставува вистинско совршенство. Направен е од железо, и доаѓа со упатства за вежбање со фотографии направени во шкотски предели. Исто така, велосипедот содржи држач за шишиња од еден литар, прилагодливо седиште, aвонче и сијалица.

Венс Хендерсон, амбасадор на брендот во Соединетите Држави, изјави: „Според наше мислење, модерната опрема за вежбање е премногу тешка и инвазивна, тие сакаат да го знаат вашиот ритам на срцето, внесот на кислород и да ги споделат вашите физички нивоа со другите. Затоа се одлучивме за оваа порелаксирана варијанта. Земете добар роман во ваши раце, стимулирајте го умот и возете со задоволство“.

Hendrick’s High Wheel чини 2.493 американски долари и веќе може да се купи преку официјалната веб-страница на брендот.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Оваа година Божиќната тема во Белата куќа е „Америка е убава“, а Меланија Трамп вели дека оддава почит и го покажува „величието“ на Соединетите...

Fool Moon

Астролозите направија интересни откритија и успеаја да ги идентификуваат четирите хороскопски знаци под кои се раѓаат најбогатите луѓе. Ако тие самите не се богати,...

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Advertisement