Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Импресивна семејна куќа на езерото Остин претворена во идилично засолниште

Комбинирајќи ги зелените елементи на природата со темно сина, езерото Остин е една од најубавите дестинации во Тексас, која станува еднонасочна улица за секој љубител што патува во текот на целата година.

Давајќи чувство за рај на земјата, малкумина имаат среќа да имаат дом во оваа област што повеќе личи на приватно одморалиште, идеално за бескрајни одмори.

Пред неколку месеци, дизајнерското дуо Ryan Street & Emily Seiders преуредиле стара куќа изградена кон крајот на 1970-та и дизајнирале импозантна трикатна зграда, која доминира помеѓу зелените планински врвови, недалеку од прекрасното езеро.

Сопствениците побарале од архитектите да обезбедат најмодерна средина која целосно ќе ги задоволи сите нивни потреби, ќе ја комбинира уметноста со шармот на природата и ќе има форма на идилично засолниште.

Заедно со брзата турнеја низ куќата, првото нешто што ги „краде“ нашите погледи е сонлива сцена на отворено, која се претвора во крајниот летен сон. Дрвени и мермерни површини на подовите се мешаат со „проѕирните“ води на приватниот базен, додека сите агли се покриени со високи растенија, кои даваат неверојатна, бајковита аура.

Гледајќи во внатрешноста на куќата, гледаме дека доминира основата на боите на земјата, што совршено се совпаѓа со надворешноста. Меѓу нив, интензивниот избор на бои ја даде димензијата на модернизмот на просторите, додека во исто време уметноста на sидовите и површините даде уметнички карактер.

Избраните големи прозорци го прават ентериерот „еден“ со магијата што се појавува надвор од прозорецот, и каде и да погледнете ќе видите како секој агол е стилски украсен. Комбинирајќи елегантна естетика со модерни линии во дизајнот, резултатот ги импресионира дури и најсложените и функционира како совршен извор на инспирација.

Слична филозофија на дизајн следи во прекрасните спални соби кои нудат бескрајни погледи на сонувачката околина. Повторно, тоновите на земјата играат водечка улога, додека некои потемни тонови го надградуваат крајниот резултат. Меѓу елементите, внимателното топло осветлување ги создава потребните вибрации и неверојатна атмосфера на која не можеме да се восхитуваме доволно.

Погледнете повеќе фотографии од куќата во нашата галерија подолу!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Според архитектурата, би рекле дека сте во Тунис или Мароко, а всушност сте во татковината на витезите од Малта, најголемиот симбол за одбрана на...

Cotton Club

Италијанската луксузна куќа Dolce & Gabbana ја претстави својата кампања Essentials есен/зима 2021 година во која се појавува супермоделот Бјанка Балти. Рекламната кампања за...

Route 66

Ерата на Пагани Хуаира е при крај. Или можеби не? На крајот на краиштата, Pagani до неодамна сè уште ја градеше повремената Zonda за...

Fool Moon

При самото спомнување на Италија, првото нешто што ни паѓа на ум е одреден вид на кежуал гламур. Како оваа држава го доби тој...

Advertisement