Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Зошто никој не сака да го купи луксузниот дом Џенифер Лопез?

После 4 години на пазарот, Џенифер Лопез сѐ уште не успеа да го продаде својот њујоршки пентхаус за 25 милиони долари. Имено, таа бара куќа во Калифорнија каде што сака да започне нов живот со Бен Афлек, но сепак нема среќа да најде купувач за нејзиниот феноменален стан.

txt gr (12).jpg

Таа го купила имотот во 2014 година за 20,16 милиони долари, но потоа сфатила дека, иако тоа е примарна локација што секој обичен градски жител би ја сакал, за ѕвезда како неа, таа не ја нуди толку посакуваната приватност што ѝ е очајно потребна.

И покрај луксузот и локацијата, зградата, изградена во 1924 година, нема гаража или базен. Сепак, постојат чувари сон полно работно време и лифтови кои се напојуваат со приватни клучеви.

txt gr (13).jpg

Самиот пентхаус има тавани високи 3,6 метри и 6500 квадратни метри внатрешен простор за живеење, плус 3000 метри квадратни надворешен простор, распоредени на 4 одделни тераси.

txt gr (14).jpg

Поради неможноста за соодветна приватност и покрај целиот луксуз, оваа вила не е доволно приемчива за другите славни личности, а сепак можеби нијанса премногу луксузна за обичните луѓе, и сѐ уште (несакајќи) е во сопственост на поп-пејачката.

txt gr (15).jpg

Погледнете го овој пентхаус од соништата, кој ви го пренесуваме во нашата галерија.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement