Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ЗА 38,9 милиони долари, Хју Џекмен ГИ ДАВА КЛУЧИТЕ ОД СВОЈАТА КУЌА…

Хју Џекмен, 53-годишна австралиска холивудска ѕвезда, штотуку реши да го продаде својот трикатен стан во Вест Вилиџ на Менхетен.

Актерот го купил станот од над 1.000 квадратни метри во 2008 година и сега се наоѓа на листата за 38,9 милиони долари. Добитникот на наградата Tony, кој моментално глуми во оживувањето на Бродвеј на „The Music Man“, го купил неверојатниот стан за 21 милион долари во 2008 година. Лоциран на улицата Пери бр. 176, апартманот на три ката има пет спални соби и седум бањи и е дизајниран од архитектот Ричард Мејер, добитник на наградата Pritzker, познат по проекти како Центарот Гети во Лос Анџелес.

Всушност, Мајер не само што ја дизајнираше надворешноста на зградата, туку имаше и активна улога во дизајнирањето на внатрешноста на луксузниот стан на Џекмен. Преку големи прозорци од подот до таванот, станот гледа на реката Хадсон и хоризонтот на Њујорк. Посебно се истакнува западниот поглед, каде што може да се видат зајдисонце, Статуата на слободата и бродови кои се движат по реката.

Станот на Хју Џекмен е распослан на осмиот, деветтиот и десеттиот кат од зградата. На осмата е огромна просторија за рекреација и четири спални соби, сите со сопствена бања, како и гостинска спална соба со мала бања.

На деветтиот доминира одлична соба со двојна висина, домашна канцеларија со камин на гас, кујна и трпезарија, додека на десеттиот кат е посветен на главната спална соба и бања слична на спа, плакари и сауна, како и област за вежбање.Секој кат има своја тераса и сите се поврзани со спирални скали.

Во фотогалеријата можете да уживате во пријатна виртуелна обиколка на станбени простори:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement