Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

За љубителите на вистински луксуз – Билјард маса од Bugatti

Ако останете без опции за купување декадентни парчиња со потписот на „Bugatti“ за да ја искажете својата љубов на најгласен можен начин кон познатиот бренд, можете да се обратите до инспирираните часовници од „Bugatti Chiron“, создадени како резултат на соработката помеѓу Jacob & Co и познатата автомобилска компанија …

Ако ова не е вашата шолја чај и сакате нешто уште пораскошно, ви предлагаме да си подарите на себе или на некое лице што многу, многу го сакате Bugatti маса за билјард и да ја паркирате покрај вашиот Chiron. Билјард-масата со ограничено издание е создадена како рачна работа од IXO (Iconic Xtrem Objects), шпанска компанија основана во 2007 година, специјализирана за работа со композити од јаглерод.

Создадена целосно од јаглерод и алуминиум, Bugatti билјард масата изгледа исто толку привлечно како и автомобилите што го инспирираа неговото создавање и кои ја носат и етикетата Etore Bugatti. Површините што доаѓаат во контакт со топките за билјард се завиткани во анилинска кожа, истата што се користи во автомобилите Bugatti и се произведува во Австрија.

Како што велат од компанијата IXO, масите за билјард Bugatti се апсолутно уникатни од секој аспект и секој дел од нив е направен по мерка. Одговарајќи на супериорен квалитет на хиперавтомобилите Bugatti, Шпанците ги искористија најдобрите индустриски процеси за да го достигнат своето совршенство. Структурата на масата за билјард е конструирана од алуминиум со рефлектирачки завршетоци, додека надворешната обвивка е создадена од јаглерод со врвен квалитет.

Покрај тоа, табелата содржи сопствен систем за избор на топки со керамички лежишта и линии, додека е исто така опремена со гироскопски сензор со автоматски систем за израмнување, што ја прави совршена маса за играње и во јахта. Покрај масата, компанијата ќе ви снабди и комплетен сет со брендирани додатоци на Bugatti, вклучувајќи јаглеродни прачки и држач со панел за допир, па дури и осветлување на таванот.

На крајот, можеме да кажеме дека масата за билјард Bugatti е ограничена на само 30 парчиња, но нивната цена сè уште не е дискутирана. Сè додека не слушнеме подетални информации, можеме да замислиме дека една од тие ќе биде наша, ако не се веќе ветени сите …

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement