Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

За четвртата вила платила дури 58 милиони долари: Адел се вселила во ЛУКСУЗНА ЗГРАДА со 12 бањи (ФОТО)

Пејачката Адел се всели во својата нова вила, која е една од четирите луксузни згради што ги поседува во Беверли Хилс.

Популарната Адел се пресели кај своето момче Рич Пол и објави фотографија од новиот дом.

Имотот на кој се наоѓа оваа вила е нешто што обичните луѓе не можат ни да го замислат. Што е тоа што вреди толку милиони долари и што сега е во сопственост на Адел?

Станува збор за имот од 3,5 хектари, а самата вила има осум спални соби и 12 бањи, како и теретана. Ова не е единствената вила во сопственост на пејачката, таа има уште три импозантни куќи во близина, па слободно може да се каже дека е сопственик на целата населба, а поседува и куќа во Лондон.

Адел и нејзиното момче уживаат во љубовта, а некои медиуми шпекулираат дека биле тајно свршени.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement