Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Замок во француски стил кој пулсира со елеганција

Овој прекрасен замок, достапен преку Airbnb, е совршено луксузно прибежиште за богато патување на целото друштво. Ќе сакате да ги вклучите сите ваши пријатели во овој луксузен одмор.

Француската модерна селска клубска вила, инспирирана од шармантните провансалски замоци, вклучува 9 спални соби, 12 бањи и нуди апсолутно се што би можеле да посакате од совршената ултра-модерна вила. Ќе се чувствувате како да сте превезени директно во Француската ривиера – сепак, домот всушност се наоѓа на само 20 минути источно од центарот на Лос Анџелес.

Со поглед на трките кон Bel-Air Country Club, замокот се отвора со прекрасна мазна завршна обработка со штуко однадвор, со модерни медитерански архитектонски фитинзи кои хармонично се врзуваат.

Ако ја сакате уметноста и светлината, оваа вила нуди многу од двете. Големиот влез ќе ве изненади кога ќе влезете во резиденцијата. Уметноста и одличниот вкус се насекаде: од убаво украсената дневна соба до големото пијано. Воздушното чувство и прозорците од подот до таванот носат совршена калифорниска атмосфера и допир на француски спасоносен живот.

Се разбира, ниту еден замок не е комплетен без најсовремена кујна. Овој имот во Мајами нуди кујна во современ стил, комплетирана со апарати од висока класа. Просторот исто така се одликува со долг, елегантен остров со погодно седење и дополнителен простор за складирање. Како гостин, ќе имате многу простор да готвите за вашето семејство и пријатели – или да ангажирате некој друг да го стори тоа за вас, се разбира.

Домот има слободно чувство на внатрешен/надворешен живот и сите простории за живеење се истакнати со дабови подови, мермер, високи тавани и изобилство на светлина.

Спалните соби се фино декорирани, секоја од нив со извонреден вкус. Главната спална соба има бања во бања со тераса, дневна соба и плакари-сепак, ќе пазарувате во најдобрите бутици во Беверли Хилс за време на вашиот престој.

Пространа, убаво одржувана градина има неколку удобности во стилот на одморалиште, вклучувајќи загреан базен и надворешна топла када за организирање забави на летен базен. Тоа е совршено место за забава со вашите најблиски кои работат во градината, се релаксираат во топла када или – ако ви се допаѓа такво нешто – играте неколку круга голф во блискиот селски клуб. Под чардакот, совршен за доцни вечери со пријателите под зајдисонцето во ЛА. Терасата и огнената јама го комплетираат спектакуларниот надворешен простор.

Внатрешните удобности вклучуваат сауна, теретана, домашно кино и повеќе – ноќна игра, некој? Собата за игри е целосно опремена со покер маса, фудбалска маса, хокеј маса и мешана табла. Има мали шанси да се чувствувате заглавени за нешто што треба да направите за време на вашиот престој.

Иконскиот пристаниште Санта Моника и распространетиот брег на плажата Венеција се исто така на кратко возење.

Сместени помеѓу ридовите Крествуд и Тихиот Океан, на вашиот праг има разновидни патеки за пешачење, од кои секоја има прекрасен поглед на крајбрежјето. Остри бои, елегантен мебел и градина – не е чудно што овој дом се чувствува освежувачки.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Дукати не брза кога е во прашање претставувањето на својот прв електричен модел, но кога конечно ќе бидат подготвени да се приклучат на електричната...

Four Seasons

Кога светот нуди толку многу прекрасни опции за незаборавни одмори, нема причина да се ограничите на одреден тип на искуство. Страста за сончаните плажи...

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието...

Cotton Club

Најјексклузивниот модел достапен во моментов, украсен со исклучителни јаглеродни влакна, алуминиум, титаниум и кожа, сега е подготвен за испорака до клиент во САД. Најавени...

Advertisement