Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Жените откриваат зошто мразат „ОРАЛНО“: Момци, запомнете го ова кога ќе почнете да туркате! „Не е каприц, навистина тоа им се случува“

Одредени причини може да ве изненадат и воопшто не се чудни
Оралниот секс е еден од начините на кои паровите придонесуваат за нивното сексуално задоволство, и скоро да нема маж кој не сака да чувствува такво задоволство. Сепак, некои жени едноставно не се толку расположени за тоа.
Одредени причини може да ве изненадат и исто така, воопшто не се чудни.

Нагон за повраќање
„Иако не трае вечно, понекогаш се чувствувам како да трае долго и никогаш нема да заврши. Кога ќе поминат десет минути, имам чувство дека поминаа 40“.

„Оралниот секс ме тера да сакам да повраќам и скоро никогаш не го правам тоа. Наоѓам други начини да го задоволам моето момче“.

„Едноставно не ми се допаѓа. Премногу физичка посветеност бара“.

„Вкусот и мирисот се неподносливи, дури и кога момчето се тушира. Самата помисла на тоа се ежам“.

Воопшто не е романтично
„Не ми пречи оралниот секс толку многу, но голтањето е најлошото нешто. Не сум љубител на дегустација на туѓ измет“.

„И покрај тоа што знам дека момците сакаат орален секс, тоа не е примамливо за мене. Мислам дека причината е претежно големината на пенисот, што ме плаши. Огромен е!“

„Кога мојот партнер ме убедува да го сторам тоа, се чувствувам како предмет и сметам дека е деградирачки. Воопшто не е романтично “.

„Мразам кога момчето ми ејакулира на лицето. Никогаш повеќе никој нема да ме присили да претрпам такво нешто. Мое тело, моја одлука“.

Влакна, болка во вилицата
„Потта што се таложи додека го правиме е одбивно, а влакната што завршува во устата е ужасно!“

„Оралниот секс скоро секогаш ја повредува мојата вилица.

„Не можам да дишам и буквално почнувам да се гушам.

„Оралниот секс ме притиска затоа што никогаш не сум сигурен дали го правам тоа правилно. Секогаш треба да внимавам да не го гризам или нешто слично, а тоа ми создава стрес“.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...