Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ЕЛЕГАНТНА ВИЛА вредна 16,5 милиони долари инспирирана од современите хиперавтомобили…

Футуристичката вила од 740 квадратни метри доаѓа со гаража со три автомобили, секако.

Сместена во луксузниот кварт Бел Ер, модерната вила дизајнирана од Arshia Architects го одразува дизајнот на елегантни хиперавтомобили, како што се Pininfarina Battista или Mercedes-AMG One.

Сместена на имот од 1.000 квадратни метри, впечатливата вила на поделени нивоа има шилести линии и стаклени површини како најдобрите четири тркала, но за разлика од автомобилот, таа нуди четири спални соби и пет бањи.

Кога ќе влезете во вилата, ќе ве пречека голем отворен простор за живеење и соби кои „се влеваат“ една во друга благодарение на централното скалило со позадинско осветлување и стаклениот лифт без рамка.

Можете да очекувате високи тавани насекаде, заедно со мермерни камини и елегантен современ мебел.

На пониското ниво, кое е инспирирано од автомобилите на McLaren, ќе најдете семејна соба, формална трпезарија, канцеларија и гостинска спална соба со сопствена бања.

Кујната во близина е опремена со кабинети Doca NYC и луксузни детали од орев.

Горното ниво вклучува раскошни спални соби. Примарната спална соба има стаклени плакари со интегрирано осветлување, прозорци од подот до таванот и посебна дневна соба.

Две дополнителни спални за гости, исто така, доаѓаат во комплет со стаклени плакари и сопствена бања.

Друг белег на оваа необична вила е подрумот налик на музеј. Во неговите четири црни бетонски ѕидови, ќе најдете високотехнолошкo домашно кино кое е совршено за пријатни филмски вечери.

Спротивно на тоа, терасата на покривот преплавена со сонце, која се наоѓа на еден кат над надворешниот базен, нуди извонреден поглед за уживање додека пиете коктели.

Покрај тоа, имотот има гаража со три автомобили, како и градини украсени со џиновски камења од Аризона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement