Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Елегантен златно-црн празничен декор за вашиот дом

Заедно, овие две бои го балансираат просторот во кој се користат. Иако е многу елегантна, оваа комбинација е малку нетипична за декорот во новогодишниот и божиќниот дух, но токму тоа е нејзината убавина. Ако оваа година се осмеливте да го декорирате вашиот дом во малку поинаква форма, опишувајќи го во златни и црни тонови, вие сте на вистинското место, бидејќи ви донесуваме неколку инспиративни идеи.

НОВОГОДИШНИ ЛАМПИОНИ

Златно-црната комбинација на новогодишните топчиња изгледа навистина софистицирано и неверојатно. Дајте предност на класичната зелена или бела новогодишна елка, и создадете задебелена градиента од златни и црни тонови на неа. Во која било соба од вашиот дом има елка, нејзиниот ефект ќе биде божествен.

ЗЛАТЕН ЦРН ДЕКОР НА МАСАТА

Декорациите опишани во златна и црна боја може да го најдат своето место на вашата трпезариска маса покрај новогодишната елка. Мали новогодишни елки од хартија во црн тон украсени со златни sвезди се идеја со која не можете да погрешите.

ВЕНЦИ

За да им посакате топло добредојде на сите што ќе влезат во вашиот дом оваа година, направете прекрасни златно-црни венци и закажете ги на врата. Можете да користите сè што можете да добиете на вашите раце, од елки и борови гранки, до сатенски ленти и монистра.

Погледнете ја нашата галерија и пронајдете ја вашата инспирација.

Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom
Elegantni zlatno-crni praznični dekor za vaš dom

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Направете овесно брашно за само неколку минути, со единствена состојка и процесор за храна или блендер. Овесното брашно е без глутен и е совршена...

Cotton Club

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа. Но, како и секогаш, таа го стори тоа со многу стил... Меланија и Доналд Трамп денеска ја напуштија...

Fine Living

По најамбициозниот и најобемен проект за реновирање развиен во неговата 110-годишна историја, хотелот Mandarin Oriental Ritz во Мадрид ќе биде подготвен да ги пречека...

Fool Moon

Изгубен багаж по летовите не е реткост во индустријата на патничка авијација … Од друга страна, многу ретко се случува да добиете надомест од...

Advertisement