Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Друштвени игри на високо ниво со потпис на Tiffany

По лансирањето на голем број екстравагантни производи, вклучувајќи билјард маса, Tiffany & Co. само што ја претстави својата најнова празнична палета на аксесоари…

Овој пат, брендот за накит ја истакна радоста што ни ја носат друштвените игри, со својот шаховски комплет и Mahjong сет. Претставен во класична сина боја на Tiffany, сетот Mahjong е сместен во луксузна кутија обложена со волнена ткаенина, која има сопствено копче. Плочките, стапчињата и коцките се изработени од чисто сребро, американски костен и кожа.

Во меѓувреме, шахот и фигурите ја поставуваат елеганцијата на совршен начин, бидејќи тие се рачно изработени од американски костен. Шаховската табла содржи колекција на исечени амазонити и холити, со акценти на познатата сина боја.

На крајот, можеме да кажеме дека сите три комплети се веќе достапни за купување – комплет за Mahjong ќе ве чини 15 000 долари, додека сет шаховски сет и комплет за мачиња со цена од 10 000 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Како што се приближува зимската сезона, скијачите полека почнуваат да изразуваат желба да скијаат. За жал, повеќето страствени скијачи оваа зима можеби нема да...

Cotton Club

Сивата има многу контроверзна репутација. Од една страна, генерално е призната како универзална – секој знае дека е лесна за комбинирање и дека одговара...

Green Tea

Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирусот негативно влијае на наталитетот и работата на жените во Италија, која веќе е погодена од „демографската рецесија“, се...

Fool Moon

Обидот да се биде совршен нема да не однесе никаде, пред се затоа што тоа е невозможна мисија. Но, постои уште една причина зошто...

Advertisement