Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Двејн „the Rock“ Џонсон е сопственик на фарма во Џорџија,која ја има купено за вредност од 9,5 милиони долари,а истата реши да ја продаде за 7,5 милиони долари…

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа.

Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со актерот Двејн Џонсон и историски имот од 46 хектари надвор од Атланта.

Компанија со седиште во Џорџија, поврзана со деловните менаџери на г-дин Џонсон во Лос Анџелес, го купила домот за коњи во буколичното гратче Паудер Спрингс за околу 9,5 милиони долари, според евиденцијата за јавна сопственост. Г-дин Џонсон (47), поранешен професионален борач кој изгради кариера како актер и продуцент, не можеше да биде контактиран за коментар.

Во центарот на распространетиот имот со повеќе парцели се наоѓа мега замок од 14.000 квадратни метри со осум спални соби – многу простор за петчленото семејство на г. Џонсон.

Главната куќа е изградена во 2002 година и има камини, сопствена винарска визба и двор со слободен облик, базен со солена вода и кабана, според огласот со агентот Џеф Дежарнет од Harry Norman Realtors. Г-дин Дежарнет одби да коментира за продажбата.

Елегантниот дом се базира на инспирација од француската земја, вклучувајќи делумна обвивка од тули и камен на надворешноста, големи прозорци и рустикален ентериер со изложено дрво и камен насекаде, покажуваат сликите. Погодностите вклучуваат и пријатна библиотека со дрвени облоги со витраж.

Џонсонови, исто така, добиле целосно опремена фарма за коњи со штала со 12 штандови и арена за јавање со палуба за гледање. Меѓу нејзините најстари привлечност е оригинална фарма стара 150 години, која сега служи како куќа за чувари.Две години покасно актерот одлучи да ја продаде фармата за коњи во Атланта за 7,5 милиони долари,меѓутоа сеуште нема информации дали се остварила продажбата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Повикувајќи се на добро информирани извори, Bloomberg објави дека Renault размислува да продаде дел од својот удел во Nissan за да собере неколку милијарди...

Fine Living

Домот на Ема Робертс покажува како да се создаде атмосфера на топлина и релаксација во со детали, бои и материјали.Актерката(и внука на Џулија Робертс)...

Cotton Club

Од првите модели кои го слават класичниот американски стил до иновативните кроеви и логоманскиот тренд, Tommy Hilfiger во секоја нова колекција останува верен на...

Fine Living

Ова е најдобрата када што сме ја виделе! Што ви паѓа на памет кога ќе помислите на паметен дом? Кујна полна со уреди што...

Advertisement