Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Дали e ова најмодернaта количка за бебиња?

Идните или новите родители, кои исто така се љубители на високата мода, имаат причина да се радуваат

Познатиот бренд Dior штотуку го претстави својот прв количка во соработка со брендот Inglesina. Покрај тоа, количките се уште поексклузивни, бидејќи се украсени со непобедлив и незаборавен дизајн на Dior Oblique. Inglesina е италијанска марка позната по количките и количките и нуди комбинација на лулка и количка, која доаѓа со прилагодлива крошна што ќе го заштити вашето бебе и од сонце и од дожд.

На рачките и тркалата на овие колички може да се забележи брендирање Dior, додека тие самите испуштаат луксуз и им овозможуваат и на мајките и на бебињата да остават траен моден впечаток, благодарение на соодветната торба за пелени, која ја следи темата на дизајнот.

Количката доаѓа со дополнителна поддршка за удобност со иновативен систем за вентилација и душек изработен од природни бамбусни влакна. Модуларното создавање може лесно да се состави и расклопи.

Количките Baby Dior се достапни во Европа, Блискиот исток, Сингапур и Хонг Конг од 4 септември, а нивната цена е 10.500 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...