Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Дали сте подготвени за најдекадентното кино искуство?

Љубителите на луксузот и престижниот начин на живот исполнет со декаденција, ретко сакаат да уживаат во „обичните“ работи, онака како што ние „обичните“ луѓе …

VOX Cinemas is now open 24/7 every weekend in Dubai | Movies | Time Out  Dubai

Нивното секојдневие и секоја активност добива луксузни пресврти, доза гламур и екстраваганција, а доказ за тоа е киното VOX лоцирано во Обединетите Арапски Емирати. Театарот од Родос сместен овде е вистински пример за оваа финес. Во согласност со својата традиција да ги презентира само најдобрите понуди на своите посетители, VOX сега носи модерни јапонски ужинија со потпишување договор со познатиот готвач Акира Бек.

Are you ready for the most decadent cinema experience?

Корејскиот готвач со седиште во Лас Вегас е познат по својот познат стил на азиска кујна со навестувања на американски деликатеси, вклучително и пица со туна и тако од Вагју. Овој месец специјално креирано мени ќе биде достапно во кината на Обединетите Арапски Емирати, а се очекува до следната година да биде проширено на територијата на Бахреин, Катар и Кувајт.

Гостите ќе можат да вечераат во ексклузивна, приватна ложа или на сопствено седиште, користејќи ја услугата за келнери на киното. Ова, во комбинација со удобните кожни фотелји што ги нуди киното, заедно со меки ќебиња, перници и најсовремена аудио-визуелна технологија, секое патување во кино ќе го претвори во посебна пригода.

Are you ready for the most decadent cinema experience?
Are you ready for the most decadent cinema experience?
Are you ready for the most decadent cinema experience?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement