Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Дали знаевте дека постои хотел во кој ќе се чувствувате како во цртаниот филм Коцкастиот Сунѓер Боб ?

Дали знаевте дека постои хотел во кој ќе се чувствувате како да сте во „ананас на дното на морето“ или во легендарниот ковчег на Нинџа желки? Дали сте подготвени да го видите? Како што би рекол Скоцканиот Сунѓер Боб – Ние сме капетани!

Долгоочекуваниот хотел со пет sвездички, со сеопфатна содржина, Nickelodeon Hotels & Resorts Riviera Maya летово ги отвори вратите во Мексико, претставувајќи идеална дестинација за семејства со деца кои бараат необичен и незаборавен одмор.

Разиграноста и шареноста на еден од најпознатите детски ТВ канали се сретнаа со беспрекорната гостопримливост и удобност понудена од Karisma Hotels & Resorts и Grupo Lomas, создавајќи феноменално одморалиште за пливање на океанот, со огромен воден парк, тематски соби и апартмани, врвни ресторани инспирирани од цртани филмови и целодневна забава.

„Како прво и единствено одморалиште Никелодеон во Мексико, хотелите и летувалиштата Никелодеон Ривиера Маја ги носи децата и возрасните во свет на имагинација и анимирани филмови и покажува дека тие растат со или со кои пораснале. Дизајнот инспириран од омилените ликови на Никелодеон, еден од најголемите водени паркови во Мексико и безбројните можности за забава го прават ова одморалиште навистина уникатно “- рече Марио Матје, виш потпретседател за развој на бизнисот, дизајн и изградба во Karisma Hotels & Resorts.

Секој од 280те апартмани е дизајниран за удобно сместување на петчлено семејство и има спектакуларен поглед на Карипското Море и директен пристап до „бесконечниот“ базен. Единственоста на сместувањето е придонесена од разиграни елементи и уметнички дела инспирирани од филмови и серии, како Нинџа желки, Сунѓерот Боб Скокани и Дора истражува.

За крајното искуство на Никелодеон, гостите имаат на располагање три специјални апартмани – Биг Кахуна, целосно направени во стилот на 90 -тите, предизвикувајќи ја носталгијата кај оние што пораснаа со Рен и Стимпи, Чаки Финстер и други легендарни цртани филмови.

Потоа, тука е пентхаус Lair Suite на покривот на хотелот, дизајниран како еден вид почит кон Нинџа желките и нивната кошара, во кој секој детал е внимателно избран и споен за автентично искуство.

Овој стан се простира на речиси триста квадратни метри и може да прими седум гости кои имаат на располагање приватни батлери и специјално дизајнирани активности и капацитети, како што се вечера на плажа, дегустација на вино и ароматични бањи. Конечно, тука е Ананас апартманот, инспириран од долината Бикини и познатата куќа Сунѓерот Боб на дното на морето.

Во епицентарот на одморалиштето е Аква Ника, еден од најголемите водени паркови во Мексико, кој се протега на шест хектари, со многу слајдови, базени и други изненадувања. За гостите се подготвени бројни активности во рамките на концептот Никелодеон Место, како тематски вечери, забави, јога под водство на плажа и кулинарски курсеви.

Кога станува збор за храната, гостите на Nickelodeon Hotels & Resorts Riviera Maya можат да уживаат во своите станови или во шест тематски ресторани, исто така инспирирани од цртаните филмови – без разлика дали станува збор за хамбургери или автентична пица, како заштитен знак на Нинџа желките.

Karisma Hotels & Resorts е една од водечките хотелски групи во светот, која покрај Мексико, успешно работи во Латинска Америка, Карибите и Европа. Деловната стратегија на оваа група е целосно ориентирана кон гостите и иновативните концепти што ја издвојуваат од конкуренцијата, за што главно сведочат задоволните посетители, но и бројните награди и признанија, како што се престижната ААА „Пет дијамантска награда“ и „Четири дијаманти“ Награда ‘.

Исто така, хотелите „Каризма“ редовно се наоѓаат на најпочитуваните листи во областа на туризмот и угостителството, како оние објавени од Конде Наст Травелер, Трип Адвисатор и магазинот Форбс.

За да обезбеди холистички пристап кон безбедноста и благосостојбата на своите гости, Karisma Hotels & Resorts создаде сеопфатна програма наречена Karisma Peace of Mind.

Групо Ломас е водечка мексиканска туристичка компанија со 40-годишна традиција, која има за цел да создаде незаборавни искуства за посетителите од целиот свет. Компанијата во моментов вработува повеќе од три илјади луѓе во голем број деловни единици, вклучително и синџири на хотели на мексиканските Кариби и Баја Калифорнија, туристичка агенција, транспортна компанија, авантуристички центар и бар на плажа. Групо Ломас е еден од најпосакуваните работодавци во Мексико, и неодамна беше вклучен во листата на „Супер компании за жени во 2021 година“ од мексиканскиот магазин Expansión и Top Companies Consulting.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Green Tea

Резултатите од истражувањето се многу интересни… Врската помеѓу мирисот и уживањето во храната е јасна и одамна е документирана. Но, дали некогаш ви текнало...

Cotton Club

Провокативниот бел фустан во кој пејачката се појави на црвениот тепих, предизвика поделени мислења, а кога станува збор за оваа креација, дефинитивно нема поделени...

Advertisement