Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Гејмерска столица во облик на скорпија за 3.300 долари!

Со текот на годините, имавме можност да видиме неколку луди, некои култни и некои навистина легендарни дувла на негативци во кино салите…

Бевме воодушевени од Атлантида на Карл Стромберг од „The spy who loved me“, централниот терминал на Лекс Лутор од Супермен и островот на Скараманга од Франциско Скараманга од „The man with the golden gun“. И, иако можеби не ги негуваме истите злобни афинитети, дефинитивно не би се жалеле доколку самите имавме свои приватни „дувла“.

Нешто такво штотуку го освои целиот Интернет – компјутерска работна станица која нуди можност за нулта гравитација, изгледа неверојатно и има форма на Скорпија, Cluvens IV-SK. Во основа, Cluvens IV-SK е приклучок со 49-инчен монитор, кој се трансформира со притискање на копче. Опашката на скорпијата се шири и станува носител на екранот, додека неговиот агол и растојание се прилагодуваат преку специјален контролер.

Канџите на скорпијата се дуплираат и стануваат глувче и тастатура, додека од страната има слот во кој има далечински управувач. Столот исто така има функции за масажа и греење, кои ви нудат неверојатен комфор, што ќе ви треба со часови и часови поминати на работа или игри од дома.

Столот може да се спушти до агол од 170 степени, тежи 132 килограми и ќе ве чини околу 3.300 американски долари

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Последните осум месеци многумина ги опишаа како неверојатни, но и нереални од една страна. Откако го живеевме нашиот нормален ритам на живот, одеднаш сите...

Wall Street

Колку е ефикасен активизмот преку ИнтернетАнти-расистичкото движење Black Lives Matter во Америка масовно се шири низ целиот свет благодарение на социјалните мрежи. Но, се...

Fine Living

Најновата понуда на Hublot ни претстави интересен пресврт…. Швајцарската марка часовници го зеде својот механизам MECA-10, кој дебитираше пред четири години, го зголеми и...

Green Tea

Овошјето е секогаш и во секоја форма здраво. „Обичното“ млеко треба да се замени со млеко од соја. Сок без калории е здрава опција....