Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

„Вила Лагуна драјв“ на Флорида , величествена и волшебна

„Вила Лагуна драјв“ се наоѓа во Форт Лодердејл, Флорида, величествена и волшебна вила лоцирана на рамна лента од земја со прекрасен поглед на устието на ,,Нова река” која ги комбинира внатрешните и отворените простори со софистицирани и шармантни атмосфери, кои прекрасно се вклопуваат со околниот природен амбиент.

This image has an empty alt attribute; its file name is laguna_drive-8-1024x545.jpg

Вилата се протега на многу сугестивна област во една од најубавите локации на Флорида. Опкружен со големи градини, бесконечен базен и голема тераса која им даде живот на светли и добредојдени ентериери карактеризирани со уникатна естетска и безвременска елеганција. Кога ќе влезете, имате можност да ја истражите шармантната дневна соба во која има богат избор на мебел од најновата во колекциите на Епок од Егон Фурстенберг, вклучувајќи високи софи, фотелји со кофа и Отоманци. Трпезаријата, од друга страна, нуди неколку седишта насекаде околу елегантна маса со бронзена челична основа и мермерен покрив. Областа за спиење се карактеризира со посебни глави со геометриски мотиви од импозантна височина до допирање на таванот, за да го направи креветот и нашиот сон поудобен, со сет од бројни додатоци и додатоци од брендот Epoque by Egon Furstenberg.

Винченцо Мерли, уметнички директор на Maison Egon von Furstenberg

Домашен проект базиран на концептот на луксуз и италијански стил. Самиот Винченцо Мерли, уметнички директор на куќата, го подвлекува ова:

Мебелот за нас е скапоцен концепт, знае да даде природна елеганција во домот, предизвикува безвременски предлози, тоа е како ткаенина од фустан со висока мода, заслужува да биде по мерка, избран и исечен според желбите на клиентот На Ова транспонирање на концептот на Висока мода во мебелот беше победничка формула; наместо да се фокусираме на понудениот производ, кој исто така е со највисок квалитет, претпочитавме да се посветиме на задоволување на желбите на клиентите, дури и најсложените.

This image has an empty alt attribute; its file name is laguna_drive-5-1024x545.jpg

Отворањето на луксузното одморалиште „Три Фонтани“ датира од овој период, ексклузивен проект сместен во историски парк кој хармонично се вклопува во прекрасниот натуралистички амбиент на Неаполскиот Залив и токму во Портичи. Вклучува 60 пространи апартмани, вклучувајќи 50 со поглед кон морето. Внатре, современиот стил на дизајн веднаш се перцепира, од огромните прозорци до материјалите избрани за облоги како што се мермер, каменина, украсени смоли, полускапоцени камења и челик.

This image has an empty alt attribute; its file name is laguna_drive-3-1024x545.jpg

Одморалиштето дополнително се проширува со 3 сали за состаноци и ресторан кој ужива завиден поглед кон морето. Во дневните простории се сместени бројни производи од колекцијата Epoque by Egon Furstenberg, сите кои припаѓаат на линијата Excence, софи и фотелји кои со својот опкружувачки дизајн нудат пријатна сензација на префинет пречек и удобност. За комплетирање на поставката, челични маси со кристални врвови, печатени кадифени слики со украсени украси од смола и комплет додатоци и додатоци. Апартманите вклучуваат различни модели на кревети, секогаш карактеризирани со импресивни наслони за глава со челични апликации. За збогатување на просторите, софи, фотелји, мебел, слики и дизајн на објекти со стил со мебелот. Сѐ во име на ексклузивност, елеганција и удобност.

Влез за одморалиште Три Фонтани

Три Фонтани ресорт, соба за гости

Три Фонтани ресорт, сала

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement