Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ВИЛА ВО ФЛОРИДА вредна 25 милиони долари,НЕВЕРОЈАТНА СО СВОИТЕ ЛУКСУЗНИ КАРАКТЕРИСТИКИ…

Надвор има тераси, внатре е клавир Стајнвеј од 1890 година, позлатени фотелји на Луј XIV, скулптури од 18 век и друго.

Без разлика дали сте љубител на уметност, автомобили, трагач по сонцето или љубител на историјата, оваа вила од 25 милиони долари во Јужна Флорида има по нешто за секого. Сместена во плажата Хајленд, која е дел од округот Палм Бич, оваа резиденција се издвојува и со прекрасната архитектура во ренесансен стил.

Големиот влез има широки камени скали кои водат до самата врата. Внатре има сала со двојна висина со високи стаклени прозорци кои го прават луксузниот дом искапен со природна сончева светлина. Куќата од 1.200 квадратни метри има шест спални соби, шест бањи и обемни простори за живеење, меѓутоа, внатрешниот дизајн прави овој дом навистина да изгледа уникатно.

Има повеќе од 100 антиквитети кои ќе ви помогнат да се чувствувате како да живеете во музеј. Тука спаѓаат Големиот пијано Steinway од 1890 година, историски италијански камин, уметнички дела собрани од таванот на сала за танц во белгиски замок и врежани и позлатени фотелји од Луј XIV.

Други значајни парчиња вклучуваат билијард, кој е обновена оригинална маса на Бранзвик монарх од 1880 година. Дури и ходниците содржат прекрасни мермерни скулптури и секоја соба изгледа исклучително луксузно. Прекрасен издлабен дрвен мебел, раскошни кадифени софи, украсени часовници и историски слики се само дел од дополнителните детали што можете да ги очекувате во прекрасна вила.

Сепак, домот ја користи својата сончева локација на плажа со масивни прозорци и беспрекорен пристап до многу тераси покрај океанот на сите нивоа. Додека внатрешноста може да изгледа како музеј, надворешноста изгледа како приватно одморалиште со пет ѕвезди. Резиденцијата е совршена за забава и има голем базен со солена вода со бар за капење, топла када, кабина, камин и тераса на покривот. Се наоѓа веднаш до приватна плажа, а има и скали кои водат директно до океанот.

Други капацитети вклучуваат фитнес, лифт и импресивна гаража со 12 автомобили. Покриените камени тераси и многу области за јадење и релаксација на отворено ја прават вилата совршено место за уживање во одличното време во текот на целата година.

Повеќе фотографии од неверојатната вила погледнете во галеријата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement