Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Вила во Малибу вредна 47,5 милиони долари е подготвена за вселување

Опремена со мебел, пијано, уметнички дела, па дури и четки за заби, оваа луксузна вила од 1.100 квадратни метри во Калифорнија е подготвена да ги прими своите нови сопственици.

Врвниот дизајнер на вилата во Малибу, Киркор Сури, сакаше неговата најнова понуда, спектакуларен имот на ридска висорамнина со поглед на плажата во Малибу, да изгледа како бутик хотел со пет ѕвезди. Сури, кој обожава уредување на внатрешен дизајн, ко-основач на „Malibu Real Estate Investments“, го украси секој агол од вилата, опремувајќи ја секоја соба со сè што некогаш би му требало на купувачот кога ќе се всели. Секое парче мебел, уметничко дело, осветлување, пијано во фоајето, виолончело во влезот, бурбон во барот – сè е вклучено.

Луксузна вила во Малибу која е завршена пред само неколку недели е блиску до најпознатите ресторани како Нобу и Сохо Хаус, додека на само пет минути од вилата се наоѓа плажата Ла Коста и тенискиот клуб.

Помеѓу многуте врвни точки е пространиот велнес под на пониско ниво со добро опремена теретана, парна соба, сауна, фризерски салон и соба за масажа.

Во близина се наоѓа најмодерно кино со таван исполнет со треперливи ѕвезди (и неколку ѕвезди кои паѓаат), како и спортски бар со маса за билјард и полици полни со скапи алкохолни пијалоци. Друга врата води до приватна покер соба.

Луксузната вила може да се пофали со спектакуларен влез направен од стакло. До големата ротирачка врата се стигнува со стаклен мост и скалила, кои според дизајнерите се инспирирани од легендарното стаклено скалило како она во водечката продавница на „Apple“ на Петтата авенија во Њујорк.

Покривајќи три нивоа, домот нуди пет спални соби и шест купатила, плус одвоена гостинска куќа со една спална соба која се издига над гаража со три автомобили. Подигнатата положба и стаклените ѕидови од подот до таванот му даваат најдобар поглед на имотот. Вистинско изненадување и задоволство е тоа што има приватна тераса на покривот во стил на летувалиште, заедно со шезлонги, бар, отворена кујна и скара.

Иако куќата со една спална соба е идеална за забави, главната вила има и голем базен, огромен простор за забава, вештачка песочна плажа со палми покрај базенот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement