Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Вилата на Шек повторно на продажба

За прв пат понудена на пазарот во 2018 година по цена од 28 милиони долари, вилата на Шекил О’Нил конечно беше продадена…

Сепак, тој договор пропадна, а имотот сличен на палата повторно го бара својот сопственик со скоро двојно помала цена од 16,5 милиони долари и неколку клучни подобрувања. Огромниот кружен кревет на Шек во главната спална соба е веќе минато, сепак реновиран и подобрен е делот околу базенот, комплетен со летна кујна, пејзажна архитектура и некои козметички аранжмани, како што е свеж слој на боја.

И покрај сето тоа, вилата е масивна сама по себе, нуди 3.100 квадратни метри, со затворено игралиште за кошарка, 12 спални и 15 бањи. Секако, сè што е внатре во овој дом е создадено грандиозно – двоспратна сала за прием има повеќе од 100 квадратни метри, а со своите стаклени sидови се отвора кон базенот и езерото Батлер. Свечената трпезарија, заедно со своите рачно издлабени панели и граници, нуди доволно простор за 16 лица. Во кујната можете да видите шпорет на Viking , два вградени елементи на Wolf, Sub-Zero фрижидер и замрзнувач, заедно со ладилник од стаклена врата и две печки со двојна конвекција.

На главното ниво се наоѓаат најдобрите удобности на оваа вила – звучно изолирано кино, како и просторија за господа со маси со картички, вински бар и производител на мраз, посебен амортизер со елементи на кедар, просторија со аквариум, гостинско крило со пет спални соби со приватни бањи, голема сала и бар. Своето место таму го најде и кошаркарскиот терен.

На второто ниво, има главна спална соба што зафаќа цело крило. Всушност, се мери 90 квадратни метри и има приватен балкон, модуларен екран на проектор и мермерен камин. Вградениот гардеробер всушност се состои од четири посебни простории со модуларни полици направени по мерка и централен остров. Двојните бањи имаат млазни тушеви, додека едната има и приватна када со џакузи. Останатите четири спални соби со сопствени бањи се исто така на второ ниво.

Како што веројатно веќе знаете, Шек е колекционер на автомобили, па сосема е логично неговата вила да има обемна гаража за седумнаесет автомобили, со дополнително затворено паркинг место со девет места. Постојат и студио за танцување, фитнес студио и студио за снимање.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement