Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

ВИЛАТА НА ПЛАЖА НА СТИВ МЕКВИН БАРА НОВ СОПСТВЕНИК…

„Кралот на кул“ – ова е термин што ја опишува покојната холивудска легенда Стив Меквин, но може да биде и соодветен опис на замокот во Малибу, кој некогаш беше негово повлекување.

Имотот во Јужна Калифорнија што Меквин го делеше со неговата сопруга Ели Мекгро неодамна беше ставен на продажба. Според записите, синот на Меквин, Чад, го продал океанскиот дом во јули 2020 година. Потоа повторно се сменил сопственикот во септември истата година, кога сегашниот сопственик и текстописец Амар Малик го купил имотот на Викторија Поинт за 8,35 милиони долари.

Малик, заедно со неговата партнерка, потрошиле седумцифрена сума за реновирање на поранешната резиденција на актерот на ридот, нудејќи целосна приватност..

Денес, естетиката на домот е ултра модерна, со огромни лизгачки врати, прозорци со црна рамка и богати дрвени облоги.

Поради својата локација на плажа, имотот има неколку практични додатоци, вклучувајќи простор за складирање со многу простор за даски за сурфање, приватни скали кои водат директно до плажата, два надворешни тушеви и неколку тераси со бескраен поглед на океанот.

Резиденцијата од 403 квадратни метри вклучува вкупно четири спални соби и пет бањи.

На главното ниво се наоѓа кујна со апарати од нерѓосувачки челик, отворена трпезарија и дневна соба која гледа директно кон Пацификот.

На второто ниво е мастер апартманот.

Просторот е украсен со дрвени детали, камин, балкон со поглед на океанот и бања налик на спа.

Продажната цена на куќата е 16,9 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement