Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Верувале или не: Оваа елегантна торба е наменета за измет од кучиња

Кога излегувате на прошетка со вашето куче, дали внимателно ја одбирате комбинацијата на облека или се согласувате на сите компромиси?

Верувале или не, за многу луѓе ширум светот, шетањето со кучиња е ритуал на кој тие обрнуваат многу внимание, водејќи сметка за координација на комбинации на облека, модни додатоци, обувки… Да ви даде шанса да уживате во вистински луксузни прошетки со вашиот најдобар пријател, луксузниот бренд Shaya, со неговото последно издание претстави интересен концепт – торба за измет.

Ако не сте сфатиле за што станува збор – ќе ви објасниме: оваа торба служи како елегантно средство за пренесување на изметот на вашето куче, а нејзиното официјално име е Clean Up Prserse. Покрај завитканите вреќи за хигиена, оваа торба е доволно голема за да собере се што ви треба при шетање со вашето домашно милениче, како слатки, марамчиња и слично.

Торбата доаѓа во различни бои, како што се црна, рубин, сина кобалт и розова боја, додека е достапна и целосно веганска опција. Како што е наведено во официјалниот опис на торбата: „Нека најлошиот дел од прошетката на вашето домашно милениче се карактеризира со стил!“. Па, мора да признаеме дека ова е навистина уникатен концепт.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Астролозите направија интересни откритија и успеаја да ги идентификуваат четирите хороскопски знаци под кои се раѓаат најбогатите луѓе. Ако тие самите не се богати,...

Fool Moon

Ако бившиот веќе не гледа заедничка иднина со вас, тоа ќе го сфатите кога ќе се сретнете, а тој едвај ќе ве погледне, кога...

Route 66

Jeep Wrangler со текот на времето „прерасна“ во софистицирана машина и би било интересно ако Американците воведат помала теренска верзија, како што е визијата...

Fool Moon

На десетгодишнината од веридбата на Кејт Мидлтон (38) и принцот Вилијам (38), британските медиуми објавија помалку познати детали од времето кога војводата и војвотката...

Advertisement