Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Велнес центар во Шпанија кој ќе ги разгали сите ваши сетила

На брегот на сонцето, Коста дел Сол, SO / Spa Health Club Sotogrande претставува ново ниво на софистицираност и стил во јужна Шпанија.

Неодамна отворениот Здравствен клуб СО / Спа е впечатлива нова зграда која се чини дека се вклопува беспрекорно со пејзажот, благодарение на нејзиниот жив покрив. Внатре во оваа модерна зграда, чистите архитектонски линии се омекнати со сводови, традиционални материјали и впечатливи мурали кои привлекуваат внимание.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

SO / Sotogrande, раскошно одморалиште во елитната енклава Сотогранде, применува холистички пристап за споделување на најдобриот луксузен начин на живот во Андалузија.

SO / FIT е сеопфатен фитнес центар дизајниран со авангарден талент. Отворени 24 часа на ден, 7 дена во неделата, просториите се опремени со најнова фитнес опрема и се надополнети со часови со лични тренери.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

Внатрешниот базен со солена вода од 20 метри е дел од импресивен простор, вклучувајќи термални и хидро базени, како и топли кади кои ја поврзуваат внатрешноста со надворешна тераса и градина со поглед на теренот за голф и Медитеранот.

SO / SPA е нов брилијантен рај за здравје и благосостојба. Гостите се добредојдени и им се нуди инфузија од билки во еклектичен, но прекрасно украсен ентериер што го смирува вашиот ум, а потоа преминете кон луксузните променливи области, убаво опремени со сѐ што ви треба.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

Вашиот спа -терапевт ќе ве сретне и ќе ве однесе во приватни соби. Секоја од овие соби е приватна оаза на Зен спокојство. Тука, подготвени, препознатливи третмани со очекуваниот СО / разигран пресврт се обезбедени од обучени терапевти и сите со поглед на теренот за голф и селата.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

Просториите за третман се простории со двојна височина, исполнети со природна светлина и многу добро звучно изолирани. Креветите за масажа се широки, совршено подготвени за вашите моменти на релаксација. Дополнителните бањски услуги вклучуваат криотерапија и флотација.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

SO / Sotogrande не е само хотел со 5 sвездички кој се грижи за вашите физички потреби. Исто така, е прекрасно место кога треба да дојде кога на вашата внатрешна благосостојба и е потребна нежна грижа, со уредени градини и светлечки бели sидови што ја смируваат вашата душа и ги смируваат вашите сетила.

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

SO/ Spa Health Club – wellness oaza u Španiji

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement