Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Величествена соработка: Buben & Zorweg for Bugatti

Марката Bugatti започна долгорочно партнерство со компанијата Buben & Zorweg, која е позната по создавање и исполнување на сонот за сите обожаватели на луксузни часовници и сефови…

Она што ги прави овие два бренда идеални партнери е нивната бесконечна потрага по бесконечно високи стандарди, кога станува збор за дизајнот, техничкото совршенство и беспрекорната изработка. Соработката помеѓу двата бренда предизвика два модела со ограничено издание, кои вклучуваат познати карактеристики на безбедно и вентилатор на часовници на Buben & Zorweg, со елементи за дизајн позајмени од легендарните француски автомобили.

Новините беа презентирани во седиштето на Bugatti, а на настанот присуствуваа претседателот на марката Bugatti, Стефан Винкелман и извршниот директор на брендот Buben & Zorweg, Флоријан фон Брух. Buben & Zorweg за ремек-дела на Bugatti ја отелотворуваат ДНК на двете луксузни брендови. Првото ограничено издание доби дизајн и материјал, проследено со инспирација од брендот Chiron, вградувајќи ги стиловите Chiron 300+ и Француски трки. Chiron 300+ е омаж на моделот Bugatti Chiron Super Sport 300+, кој минатата година собори рекорд на брзина. Некои од француските ремек-дела Raicng носат карактеристики на тркачко сино, дополнети со детали со суптилни цитати поврзани со потеклото на брендот Bugatti.

Мултифункционалниот сеф Grande Illusion Chiron го има познатиот часовник Buben & Zorweg Flying Minute Tourbillon, како негови главни карактеристики. Сефот тежи 215 килограми и може да се отклучи само со биометриски чип за отпечатоци или транспондер. Единицата за складирање се издига од цилиндрична колонообразна структура, додека специјалната фиока ја штити неговата содржина од радио бранови. Сефовите на Illusion Chiron и Grande Illusion Chiron се во три бои и комбинации на материјали, а нивното производство е ограничено на 30 единици по комбинација. Вентилаторот за часовници Spirit Chiron за четири или осум модели е достапен во двобојни комбинации, кои исто така се ограничени на 30 единици.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...

Cotton Club

Овие безвременски модели ќе ги ублажат сите ваши модни дилеми во секоја ситуација и ќе се погрижат секогаш да изгледате младешки, елегантно и шик...

Green Tea

Црвеното вино содржи многу антиоксиданти, компоненти кои го штитат срцето, нервниот систем и го штитат целото тело од оксидативен стрес. Доколку немате навика да...